Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowy, wielofunkcyjny radiotelefon Harris XL-200P z LTE

 

Harris zaprezentował nowy, wielofunkcyjny radiotelefon przenośny XL-200P z szerokopasmowym modemem LTE. Został on zaprojektowany w oparciu o wnikliwe badania rynkowe i wywiady z funkcjonariuszami służb bezpieczeństwa publicznego, z oficerami straży pożarnej, a także z osobami wykorzystującymi łączność radiową w przemyśle. Spełnia on najwyższe wymagania dotyczące ergonomii obsługi, może być używany w obszarach zagrożonych wybuchem lub w skrajnie zanieczyszczonym środowisku przemysłowym. Wodoszczelna obudowa pozwala na łatwe oczyszczenie radiotelefonu, przykładowo po jego użyciu w środowisku skażonym biologicznie.

 

 Harris-radiotelefon-xl200p-p25-LTE

 

Radiotelefon XL-200P jest obecnie najbardziej zaawansowanym technologicznie środkiem łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego, dostępnym na globalnym rynku. Jest on wyposażony duży, łatwo wyczuwalny przycisk PTT i w dwa kolorowe wyświetlacze, umieszczone na przedniej i górnej ściance obudowy, z dużymi, czytelnymi znakami oraz symbolami wirtualnych klawiszy. Ułatwia to prowadzenie łączności nawet w najtrudniejszych warunkach operacyjnych.

 

Harris-radiotelefon-xl-200p-duze

Radiotelefon XL-200P pracuje w pasmach VHF, UHF i 700/800 MHz i jest zgodny z protokołem trankingowym P25 faza 1 i 2. Może być także wykorzystany do łączności bezpośredniej, z pominięciem stacji bazowej. Użytkownik może wybrać tryb pracy jednopasmowej, dwupasmowej lub wielopasmowej jeszcze na etapie zakupu sprzętu. Urządzenie można zamówić z wbudowanym modemem LTE lub bez niego i dokupić opcjonalne wyposażenie w okresie późniejszym. W ten sposób radiotelefon może być dostosowany do aktualnych potrzeb użytkowych, bez konieczności ponoszenia zbędnych kosztów.

 

Wbudowany modem LTE rozszerza zakres zastosowań radiotelefonu i pozwala na transmisję głosu lub danych natychmiast po wciśnięciu przycisku PTT. Przepustowość kanału LTE jest na tyle duża, że możliwa jest szybka transmisja dużych plików z danymi a także strumieni wizyjnych z kamer. Stwarza to zupełnie nowe możliwości dla służb bezpieczeństwa publicznego, przykładowo możliwa jest transmisja ruchomego obrazu telewizyjnego z miejsca wypadku.

 

Harris-radiotelefon-p25-xl-200p-ergonomiczne-sterowanieCiekawą funkcją jest odtwarzanie ostatnio odebranej wiadomości głosowej, co pozwala na uniknięcie ponownego powtarzania tych samych informacji w trudnych warunkach operacyjnych. Równie ciekawie jest rozwiązany tor akustyczny odbiornika. Wzmacniacz wyjściowy ma moc nominalną 1,5 W z możliwością krótkotrwałej pracy z mocą szczytową 5,5 W. W radiotelefonie zastosowane są dwa głośniki – wysokotonowy i średniotonowy – umieszczone w odpowiednich komorach rezonansowych, co pozwala na uzyskanie głośnego i czytelnego dźwięku nawet w bardzo hałaśliwym otoczeniu.

 

Ponadto radiotelefon XL-200P ma wbudowane łącze Wi-Fi wykorzystywane do wczytywania uaktualnień oprogramowania układowego i bezprzewodowego przenoszenia danych konfiguracyjnych a także zdalnego sterowania jego pracą. Użytkownik może skorzystać z łącza Bluetooth oraz z odbiornika sygnałów GPS, co znacznie rozszerza zakres zastosowań tego modelu.

 

Radiotelefon XL-200P bez szerokopasmowego modemu LTE będzie dostępny w październiku 2015, zaś wersja z modemem LTE będzie dostępna sześć miesięcy później.

 

Źródło: harrisradio.com

 

Dystrybutorem Harris w Polsce jest firma RadioPartners Sp. z o.o.

 

radiopartners_logo Firma RadioPartners Sp. z o.o. jest dostawcą profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych z ponad 20 letnim doświadczeniem. Autoryzowany dystrybutor produktów takich czołowych producentów jak Harris, Simoco i Sepura. W swojej ofercie posiada rozwiązania standardu TETRA, DMR, P25 oraz EDACS. Firma świadczy usługi z zakresu planowania radiowego, instalacji infrastruktury, systemów antenowych oraz poprawiania zasięgów systemów radiokomunikacyjnych.