Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nokia wprowadza kompaktowy system LTE

 

Firma Nokia Networks zaprezentowała NIB (Network In a Box), swoje nowe kompaktowe rozwiązanie LTE przeznaczone do szybkiego zbudowania lokalnego systemu łączności LTE na miejscu nagłego zdarzenia. NIB pozwala również na obsługę aplikacji, m.in. BeOn firmy Harris, zapewniającej interoperacyjność komunikacji głosowej z systemem P25.

 

Nokia-networks-LTE-NIB-network-in-the-box

 

W zeszłym roku obydwa przedsiębiorstwa wprowadziły mobilną stację bazową LTE (eNodeB) wyposażoną w satelitarne łącze dosyłowe. NIB jest znacznym rozwinięciem tej koncepcji, gdyż nie wymaga połączenia z siecią szkieletową LTE. Funkcje EPC (Evolved Packet Core) i MEC (Mobile Edge Computing) są już realizowane w ramach tego zestawu. Według firmy Nokia jest to najbardziej kompaktowe tego typu rozwiązanie w branży i doskonale nadaje się do wykorzystania w izolowanych sieciach LTE dla bezpieczeństwa publicznego.

 

Funkcjonalność NIB jest uzupełniana przez sprawdzoną i cenioną aplikację Harris BeOn zapewniającą funkcje takie, jak komunikację push to talk, świadomość sytuacyjna, wiadomości grupowe, śledzenie lokalizacji, strumieniowanie wideo i warstwa aplikacji z zabezpieczeniem end-to-end.

 

NIB zostanie wprowadzone do sprzedaży w ostatnim kwartale tego roku i będzie miało postać modułu rack o wysokości 6U i masie 39,5–32 kg. Przedstawiciele firmy Nokia zapowiadają jednak, że w przyszłości rozwiązanie będzie jeszcze bardziej kompaktowe, na tyle aby zmieściło się w policyjnym radiowozie.

 

Nokia od wielu lat rozwija systemy LTE, w tym również te dedykowane służbom. Nokia może się pochwalić pierwszym wdrożeniem (w 2011 roku) dedykowanej sieci LTE dla służb dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Kataru. Nokia jest zaangażowana w prace 3GPP i jej produkty będą wspierać specyfikację Rel-12 i Rel-13 dedykowaną rozwiązaniom dla bezpieczeństwa publicznego.

 

Źródło: urgentcomm.com