Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Służby z Chicago testują łączność LTE

 

Organizacje bezpieczeństwa publicznego z Chicago testują szerokopasmową sieć LTE aby stwierdzić, jak dobrze radzi sobie ona z transmisją danych i obrazu wideo w warunkach zatłoczonej aglomeracji.

 

Funkcjonariusz korzystający z łączności w radiowozie

 

Niemal rok temu, w listopadzie, miasto otrzymało od Federalnej Komisji Łączności (FCC) możliwość tymczasowego korzystania z pasma 700 MHz. Wyposażono wtedy 15 patroli policyjnych w terminale mobilne dające dostęp do obrazu z 25 tys. kamer miejskiego monitoringu oraz baz danych, cyfrowych map z naniesionymi zdarzeniami kryminalnymi oraz systemów sensorowych takich, jak automatyczne detektory wykrywające strzały z broni palnej.

 

“Mamy dostęp do 25 000 kamer zlokalizowanych na obszarze miasta”, powiedział Gary Schenkel z Biura Komunikacji i Zarządzania Kryzysowego miasta Chicago. “W taką możliwość zostaną wyposażeni nasi funkcjonariusze w radiowozach. Da im to możliwość obserwowania na bieżąco sytuacji na ulicy podczas podejmowania czynności w reakcji na zgłoszenie telefoniczne”.

 

Program rozpoczęty w lutym tego roku ma na celu sprawdzenie, jak szybko dane i obraz wideo mogą być transmitowane w sytuacji jednoczesnego użytkowania wielu technologii. Jest to wspólne przedsięwzięcie chicagowskiej policji oraz Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, organizacji First Responders Group, firmy Motorola Solutions, Uniwersytetu Purdue oraz Biura Komunikacji i Zarządzania Kryzysowego miasta Chicago.

 

Pilotaż w Chicago jest jednym z kilku podobnych projektów prowadzonych w całym USA. Rozpoczęto go z myślą o znalezieniu punktu odniesienia dla dalszego rozwoju łączności szerokopasmowej, ocenie i analizie jakości transmisji wideo oraz wydajności sieci, a także zademonstrowaniu, w jaki sposób integracja różnych technologii może dać policji i służbom ratunkowym szybszy i bardziej niezawodny dostęp do informacji w celu zredukowania czasu między zgłoszeniem incydentu a podjęciem interwencji.

 

Źródło: gcn.com