Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Radiostacje taktyczne Harrisa trafią na Bliski Wschód

 

Harris dostarczy niewymienionemu z nazwy klientowi na Bliskim Wschodzie plecakowe i ręczne radiostacje rodziny Falcon III. Wartość kontraktu wynosi 11 mln USD.

 

 harris-radiostacja-Falcon-III

 

Amerykański producent dostarczy klientowi nieokreśloną liczbę radiostacji wojskowych rodziny Falcon III, w tym plecakowych RF-7800H-MP i ręcznych RF-7850M-HH. Dostawy urządzeń już się rozpoczęły. Wartość zamówienia wynosi ok. 11 mln USD (41,4 mln zł).

 

Porozumienie zakłada również wsparcie techniczne użytkownika w ramach obsługi posprzedażnej. Amerykański producent będzie zobowiązany do dostawy klientowi pakietu części zamiennych i dokumentacji technicznej, a także ewentualnego przeszkolenia żołnierzy.

 

Producent nie poinformował, kto jest zleceniodawcą Przekazał jedynie, że jest to jedno z państw regionu Bliskiego Wschodu. Co ciekawe, ogłoszone wczoraj zlecenie jest kontynuacją wcześniejszych kontraktów i stanowi część większego programu modernizacji wyposażenia oddziałów wojsk lądowych użytkownika.

 

Wojsko Polskie również używa radiostacji taktycznych z rodziny Falcon III. W roku 2013 MON podpisał kontrakt na dostawę kolejnych radiostacji Harris dla sił zbrojnych o wartości 61 milionów dolarów. Są to AN/PRC-117G, zestawy zestawów AN/PRC-150C i  ręcznych AN/PRC-152A.  AN/PRC-117G to mobilna radiostacja dedykowana przede wszystkim do instalacji na pojazdach, AN/PRC-150C to radiostacja plecakowa, przeznaczone do łączności dalekiego zasięgu. AN/PRC-152A są natomiast szerokozakresowymi radiostacjami ręcznymi, umożliwiające jednoczesną transmisję danych i komunikację głosową. Wszystkie typy radiostacji należących do rodziny Falcon III są wyposażone w system ANW2, pozwalający nie tylko na kodowana łączność głosową, ale również przekaz danych i nagrań wideo. Wszystkie trzy typy są w pełni zgodne ze standardami NATO.

 

Źródło: Harris, Defence24, Altair Fot.: Harris