Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Huawei dostarczy pierwszy system GSM-R w RPA

 

Huawei wraz z Siemens Convergence Creators będą budować pierwszy system GSM-R w Republice Południowej Afryki (RPA). Wdrożenie zrealizowane zostanie na zlecenie Passenger Rail Agency of South Africa (PRASA). Prace mające na celu budowę systemu GSM-R w Republice Południowej Afryki, trwają już od 2013 roku. Objęły ponad 1200 km sieci kolejowej, przebiegającej przez trzy główne regiony kraju. Rozwiązanie Huawei GSM-R w połączeniu z systemem CVC firmy Siemens zapewnią wzrost jakości i efektywności świadczonych przez firmę PRASA usług. Ukończenie inwestycji będzie kluczowe dla przyszłości transportu kolejowego zarówno w RPA, jak i krajach sąsiadujących.


gsm-r-pociag

 

Ministerstwu Transportu RPA podlega najbardziej rozwinięta sieć kolejowa w Afryce. Jej cyfryzacja ma przyciągnąć większą liczbę pasażerów i zaoferować im bardziej efektywne i komfortowe usługi. PRASA wybrała rozwiązanie GSM-R oferowane przez Huawei i Siemens Convergence Creators ze względu na wykorzystanie technologii LTE i wsparcie w trzech poniższych obszarach:

  • Umożliwienie centrom dyspozytorskim PARSA wygodne zarządzanie personelem i taborem z wykorzystaniem systemu dyspozytorskiego Siemens Convergence Creator, który bazuje na konwergentnej komunikacji głosowej;
  • Rozszerzenie możliwości komunikacyjnych z obsługą taboru kolejowego, w oparciu o wchodzącą w skład GSM-R technologię umożliwiająca nagrywanie rozmów załogi składów kolejowych. Dzięki temu łatwiejsze stanie się ustalanie przyczyn wypadków i incydentów z udziałem pociągów
  • Usprawnienie komunikacji na trasach dalekobieżnych przy umożliwieniu dyspozytorom podglądu na sytuację na torach w czasie rzeczywistym.

Projekt realizowany przez Huawei i Siemens, to jedna z pierwszych w Afryce inwestycji, związanych z wdrożeniem systemu GSM-R w standardzie European Train Control System Level 2 (ETCS L2). Jej finalizacja planowana jest na koniec 2015 roku.źródło: Huawei