Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola wdroży system dyspozytorski dla australijskiej policji

 

Zachodnioaustralijska policja (WAPOL) zleciła firmie Motorola Solutions unowocześnienie swojego systemu używanego do rozmieszczania funkcjonariuszy w terenie tam, gdzie są najbardziej potrzebni. Warta 11 mln $ modernizacja obejmie wdrożenie systemu PremierOne CAD firmy Motorola Solutions i specjalnej aplikacji mobilnej.

 

Radiowóz WAPOL

 

Dzięki temu WAPOL będzie w stanie sprawniej reagować na wszelkie zdarzenia, mając do dyspozycji precyzyjne dane o lokalizacji funkcjonariuszy, a oni sami zyskają dostęp do policyjnych baz danych z dowolnego miejsca, za pomocą smartfonów, tabletów lub laptopów.

 

Komputerowe systemy dyspozytorskie (CAD) odgrywają bardzo istotną rolę dla służb bezpieczeństwa i porządku publicznego na całym świecie, także w zachodniej Australii, gdzie pośredniczą w przekazywaniu informacji z centrów powiadamiania ratunkowego do funkcjonariuszy w terenie.

 

System CAD obecnie wykorzystywany przez WAPOL system CAD zbliża się do kresu swojej operacyjności, więc formacja została zmuszona do przejścia na nową technologię. Wybór padł na rozwiązanie firmy Motorola Solutions, która przeprowadzi kompleksową integrację oprogramowania. Ważne jest, żeby migracja do nowego systemu CAD została przeprowadzona w sposób płynny, tak, aby nie przerywać codziennej pracy zachodnioaustralijskiej policji. System zostanie więc wdrożony do infrastruktury IT “na żywo”, a pełne kopie zapasowe w różnych lokalizacjach zapewnią nieprzerwaną dostępność usług.

 

Steve Crutchfield, dyrektor zarządzający Motorola Solutions na obszar Australii i Nowej Zelandii, powiedział: “W czasach, kiedy agencje bezpieczeństwa publicznego z całego świata stykają się z coraz większymi ograniczeniami kosztów i zasobów, inwestycja WAPOL w technologie PremierOne CAD i Mobile Intelligence Client pozwoli tej formacji efektywnie zarządzać swoimi zasobami, tak aby funkcjonariusze byli kierowani w miejsca, gdzie będą mogli najlepiej przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa społeczności”.

 

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com Fot.: Wikimedia Commons / Orderinchaos (na licencji CC BY-SA 3.0)