Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Alstom i Huawei testują LTE dla kolejnictwa

 

Firma Huawei z pozytywnym wynikiem zakończyła trwający od końca zeszłego roku pilotaż systemu sterowania ruchem kolejowym CBTC (Communications-Based Train Control) bazującego na łączności LTE. Przedsięwzięcie było prowadzone w francuskim mieście Valenciennes wspólnie z Alstom, międzynarodowym koncernem zajmującym się infrastrukturą energetyczną i transportową.

 

 Pociąg metra na stacji Gere de Valenciennes.

 

Pociągi metra w Valenciennes zostały wyposażone w urządzenia pokładowe obsługujące system łączności Huawei eLTE. Poza systemem CBTC firmy Alstom, o nazwie Urbalis, tym kanałem przesyłane były dane dla systemu informacji pasażerskiej i strumienie wideo z kamer pociągowego monitoringu. Inżynierowie z Huawei i Alstom przeprowadzili przy tej okazji szereg testów, zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i “na żywo”.

 

Francuski pilotaż stanowi znaczny krok w kierunku komercjalizacji usług CBTC realizowanych w oparciu o LTE. Zapoczątkowała go podpisana w kwietniu zeszłego roku umowa o wzajemnej współpracy pomiędzy obydwoma firmami.

 

eLTE to szerokopasmowy system łączności trankingowej opracowany przez firmę Huawei z myślą o aplikacjach multimedialnych, łączności głosowej i szybkiej transmisji danych w oparciu o standard LTE. Obecnie Huawei ma na koncie 111 kontraktów na sieci eLTE i 53 zakończone wdrożenia komercyjnych sieci eLTE w ponad 30 krajach, również w transporcie kolejowym. Na pierwszej linii metra w mieście Zhengzhou od 2013 roku bezawaryjnie pracuje łączność eLTE wspierająca system informacji pasażerskiej i monitoring. W ten system wyposażona jest także licząca 600 km linia kolejowa Shuo Huang.

 

Źródło: pr.huawei.com Fot.: Wikimedia Commons / Jérémy-Günther-Heinz Jähnick