Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

GSM-R również na Białorusi

 

Dzięki unijnemu dofinansowaniu w wysokości 40 proc. wartości inwestycji Koleje Białoruskie uruchomiły system łączności GSM-R na trasie Mińsk-Wilno. System ten jest elementem przystosowania linii do wymagań stawianych szlakom kolei dużych prędkości. W grudniu 2013 roku białoruskie i litewskie koleje państwowe podpisały porozumienie partnerskie w ramach projektu "Poprawa usług transportu pasażerskiego pomiędzy Mińskiem a Wilnem."

 

 bialoruskia-kolej

 

Kolejarze z obydwu krajów 29 czerwca omówili stan realizacji programu transgranicznej współpracy "Łotwa - Litwa - Białoruś"  w części dotyczącej szybkich kolejowych przewozów pasażerskich na linii Mińsk - Wilno, przewidzianego na lata 2007–2013 - poinformowały Koleje Białoruskie na swojej stronie internetowej.

 

Strona białoruska zdała relację ze stanu realizacji swojej części projektu. Białoruski przewoźnik otrzymał międzynarodową pomoc techniczną na zakup i instalację terminali GSM-R dla lokomotyw kursujących na trasie Mińsk–Wilno. System wyprodukowany przez firmę białoruską zainstalowano w 34 lokomotywach TEP70.

 

Audytu białoruskiej części projektu dokonała litewska firma UAB Jungtinė Auditoriu Kontora. Dofinansowanie z Unii Europejskiej pozwoliło pokryć 40 proc. kosztów zakupu terminali. Resztę wyłożyły Koleje Białoruskie z własnych środków.

 

Standard łączności GSM-R został zaprojektowany specjalnie do użytku na kolei. Zastosowanie ich w białoruskich lokomotywach pozwoli nie tylko na nieprzerwane połączenia maszynistów z dyspozytorami i dyżurnymi ruchu na Litwie, ale także zwiększenie bezpieczeństwa transportu pasażerskiego. Strona litewska również poinformowała o zakończeniu prac przy realizacji swojej części projektu.

 

Źródło: kurierkolejowy.eu