Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowy Meksyk buduje sieć LTE dla bezpieczeństwa publicznego

 

Stan Nowy Meksyk rozpoczyna budowę sieci radiokomunikacyjnej LTE dla służb bezpieczeństwa i porządku publicznego. Władze stanowe przyznały firmie General Dynamics Mission Systems warte 2 mln dolarów zlecenie na dostawę infrastruktury LTE, sprzętu sieciowego, urządzeń pomiarowych oraz usługi wdrożeniowe. Aviat Networks za 240 tys. $ dostarczy natomiast łącza dosyłowe.

 

Przewoźna stacja bazowa LTE firmy General Dynamics

 

Sprzęt sieciowy – routery i przełączniki – które zapewni General Dynamics, posłuży do przyłączenia infrastruktury sieci LTE do sieci rdzeniowej w hrabstwie Adams (stan Kolorado). Na takie rozwiązanie zdecydowano się zarówno ze względów technicznych, jak i finansowych. Połączenie z hrabstwem Adams zostało już w zasadzie zrealizowane, wraz ze wstępnymi testami, lecz potrzebne jest jeszcze formalne porozumienie pomiędzy władzami obydwu stanów.

 

Łącza dosyłowe dla sieci LTE w Nowym Meksyku zostaną zapewnione przez trzy łącza mikrofalowe zbudowane specjalnie w tym celu. Pomogą one róznież w rozszerzeniu zasięgu stanowej łączności radiowej w zakresie VHF. Jeśli chodzi o terminale, urzędnicy analizują oferty wielu dostawców z zamiarem zakupu urządzeń różnych producentów, dla porówania.

 

Władze Nowego Meksyku planują uruchomienie testowej sieci LTE w mieście Santa Fe do końca tego miesiąca. Na początku sierpnia dołączy do niej hrabstwo Dona Ana, a pod koniec sierpnia – hrabstwo Eddy. Prace muszą zostać ukończone do września – jest to warunek uzyskania 38,7 mln $ dotacji z federalnego funduszu rozwoju łączności szerokopasmowej, BTOP (Broadband Technology Opportunities Program).

 

Źródło: gdmissionsystems.com