Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola Solutions zaprezentowała swoje rozwiązania LTE dla bezpieczeństwa publicznego

 

Firma Motorola Solutions przeprowadziła w stolicy Kolumbii, Bogocie,  demonstrację rozwiązań i urządzeń przeznaczonych do pracy w sieciach LTE dla służb bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 

Demonstracja technologii LTE firmy Motorola Solutions

Pokaz obejmował kilka praktycznych przykładów ilustrujących, w jaki sposób funkcjonariusze mogą wykorzystać zalety technologii LTE przy interwencjach i czynnościach prewencyjnych, np.:

  • zaginione dziecko może zostać szybciej odnalezione dzięki rozesłaniu jego zdjęcia na policyjne smartfony i komputery pokładowe w radiowozach,
  • dyspozytorzy mogą uzyskać dostęp do obrazu wideo z kamer monitoringu i rejestratorów w pojazdach, a następnie rozdystrybuować go funkcjonariuszom przydzielonym do konkretnego zadania,
  • informacje wysyłane ze stanowiska dowodzenia do funkcjonariuszy będących w drodze do miejsca zdarzenia pomagają w reagowaniu na przestępstwa i mogą uratować życie,
  • policjanci, którzy dotarli na miejsce mogą wysyłać zrobione tam zdjęcia do patroli będących dopiero w drodze, dostarczając tym samym więcej informacji pomocnych w lepszym przygotowaniu się do interwencji.

 

W przypadku katastrof naturalnych – często wymagających wsparcia narodowych i regionalnych sił bezpieczeństwa, wojska, straży pożarnej, ratownictwa medycznego i obrony cywilnej – kombinacja interoperacyjnych rozwiązań i technologii LTE dla bezpieczeństwa publicznego umożliwia wzajemną komunikację różnych organizacji, nawet jeśli korzystają one z różnych technologii łączności. Ponadto, technologia LTE pozwala służbom bezpieczeństwa publicznego regularnie korzystającym ze smartfonów lub/i tabletów uzyskać dostęp do skoordynowanej łączności radiowej z poziomu aplikacji mobilnej.

 

W trakcie demonstracji zaprezentowano także:

  • LEX L10 – specjalny smartfon dla funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa publicznego wyposażony w aplikację RTVI (Real Time Video Intelligence) pozwalającą użytkownikowi oglądać transmisje wideo na żywo za pośrednictwem sieci LTE oraz nadawać obraz wideo dla innych użytkowników aplikacji RTVI.
  • rozwiązanie interoperacyjnej, bezpiecznej komunikacji WAVE Push-To-Talk, pozwalające użytkownikom w łatwy sposób wybierać grupę rozmówną i komunikować się w trybie push-to-talk z innymi posiadaczami terminali LTE lub urządzeń pracujących w innych standardach łączności.

“Siły bezpieczeństwa publicznego codziennie mają potrzebę rejestrowania i przetwarzania dużych ilości danych oraz przekształcania tych danych w użyteczne informacje, aby szybko reagować na lub nawet zapobiegać incydentom”, powiedział Fernando Bonilla, dyrektor krajowy Motorola Solutions w Kolumbii. “Muszą także mieć pewność, że łączność z której korzystają nie zawiedzie w krytycznym momencie. Technologia LTE firmy Motorola Solutions, przeznaczona do użytku przy ochronie obywateli i likwidowaniu skutków katastrof, została opracowana aby rzetelnie zaspokoić ich potrzeby”.

 

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com