Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wel2Go firmy Airbus DS – prywatna łączność dla żołnierzy na misjach

 

Firma Airbus Defence and Space wprowadziła nowy zestaw skalowalnych usług prywatnej łączności (welfare communications) dla brytyjskich żołnierzy stacjonujących z dala od swojego domu. Głównym celem Wel2Go jest zapewnienie niezawodnego, ekonomicznego oraz łatwego w transporcie, uruchomieniu i obsłudze środka komunikacji przystosowanego do warunków polowych.

 

Żołnierz korzystający z systemu Wel2Go

 

Wel2Go jest elementem programu WelComE (Welfare Communications Everywhere) realizowane przez brytyjskie ministerstwo obrony. Zestaw składa się z trzech różnych usług, przeznaczonych do wdrożeń na różnych poziomach organizacyjnych w brytyjskich siłach zbrojnych.

 

Wel2Go Small mieści się w lekkim plecaku i zawiera niewielki, przenośny węzeł łączności pozwalający na niezawodną, prywatną komunikację VoIP i transmisję danych poprzez sieci satelitarne. System ten może być uruchomiony w mniej niż 5 minut i zapewnić łączność dla maksymalnie 60 osób.

 

Wel2Go Medium to z kolei system typu VSAT (Very Small Aperture Terminal) mieszczący się w walizkach przystosowanych do transportu w luku bagażowym samolotu. Jest relatywnie niewielki, łatwy w użytkowaniu i posiada przepustowość wystarczającą na obsłużenie 300 rozmówców. Idealnie nadaje się do prywatnej łączności VoIP i bezprzewodowej w bazach tymczasowych. Można go łatwo przetransportować do kolejnego miejsca instalacji.

 

Airbus-system-komunikacyjny-Wel2Go

 

Wel2Go Large jest natomiast całkowicie stacjonarnym rozwiązaniem do zastosowania w bazach stałych i operacyjnych, zdolnym zapewnić prywatną komunikację dla niemal 1000 osób, w formie kawiarenek internetowych i sieci Wi-Fi. Jego transport odbywa się przy pomocy kontenerów morskich.

 

“Skalowalność jest kluczową kwestią w koncepcji WelComE”, powiedział Steve Kelly, menedżer ds. usług WelComE w firmie Airbus Defence and Space. “Łączność prywatna jest bardzo istotna przy misjach wojskowych i pokojowych, lecz niemożliwe jest posiadanie jednego, uniwersalnego systemu do wszystkich zastosowań. Zaprojektowaliśmy rozwiązanie WelComE, aby zapewniało łączność głosową i transmisję danych dla każdego rodzaju potrzeb, polepszając warunki życia żołnierzy i innych osób pracujących z dala od swojego domu, oferując im niezawodną komunikację z rodziną i przyjaciółmi w dowolnym miejscu na świecie”.

 

Źródło: airbusdefenceandspace.com

 

O Airbus Defence and Space
Airbus-defence-and-space-logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.