Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Samsung demonstruje swoje LTE dla służb

 

Firma Samsung Electronics przeprowadziła demonstrację na żywo swojego systemu LTE przeznaczonego dla służb bezpieczeństwa i porządku publicznego (Public Safety Long Term Evolution). Jest to pierwszy tego typu system bazujący na najnowszym, 12 wydaniu standardu LTE.

 

Pracownik firmy Samsung korzystający z terminalu PS-LTE

 

Nowy standard został ukończony w marcu br., lecz te parę miesięcy wystarczyły firmie Samsung, aby przygotować kompletne rozwiązanie PS-LTE składające się ze stacji bazowych, sieci rdzeniowej, podsystemu multimedialnego IP (IMS), serwera aplikacji oraz terminali.

 

Pokaz odbył się w głównej siedzibie południowokoreańskiego producenta, zwanej “Digital City”. Zaprezentowano podczas niego, jak rozwiązanie PS-LTE może zostać użyte podczas prawdziwej akcji. Biorące w niej udział osoby otrzymują informacje na bieżąco za pośrednictwem optymalnego w danym momencie kanału: poprzez łączność głosową i multimedia w trybie push-to-talk lub wideokonferencję.

 

W trakcie pokazu, przy użyciu technologii eMBMS transmitowano obraz w rozdzielczości HD do ponad 80 urządzeń. eMBMS to technologia transmisji multimediów w trybie rozgłoszeniowym (multicast lub broadcast). Pozwala ona jednocześnie przesyłać treści do dużej liczby abonentów, bez opóźnień ani zrywania połączenia. W ten sposób dostępna przepustowość sieci jest znacznie lepiej wykorzystywana – bez technologii eMBMS w jednej komórce sieci tylko kilka urządzeń mogłoby strumieniować wideo w HD, tymczasem jej wprowadzenie pozwala to robić ponad tysiącowi terminali.

 

Zaprezentowane przez Samsunga terminale posiadają stopień ochrony IP67 i mogą komunikować się bezpośrednio pomiędzy sobą, bez korzystania ze stacji bazowej. Pozwala na to technologia D2D (Device to Device), do standaryzacji której przyczyniła się także południowokoreańska firma.

 

Samsung bierze także udział w pracach nad kolejnym wydaniem LTE (Release 13), które ma przynieść kolejne funkcje związane z łącznością o krytycznym znaczeniu, takie jak MCPTT (Mission Critical Push-to-Talk), odizolowany interfejs radiowy E-UTRAN (IOPS) i wzbogacona łączność bezpośrednia (eD2D).

 

Źródło: global.samsungtomorrow.com Fot.: english.etnews.com