Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

BS422 - uniwersalna stacja bazowa TETRA/DMR/analog firmy DAMM

 

Podczas niedawnych targów Critical Communications World 2015 w Barcelonie firma DAMM zaprezentowała zupełnie nową stację bazową integrującą w jednym urządzeniu technologie TETRA, TEDS, DMR Tier III i łączność analogową.

 

Stacja bazowa BS422

 

BS422 to stacja bazowa przeznaczona do montażu na wolnym powietrzu, pozwalająca klientom połączyć różne technologie radiokomunikacji w jednej sieci radiowej. Urządzenie pozwala nawet na pracę hybrydową, czyli jednoczesne realizowanie kanałów nośnych systemów TETRA, TEDS (TETRA Enhanced Data Services) i DMR, umożliwiając tym samym interoperacyjność łączności radiowej pomiędzy różnymi systemami. Jest również możliwe stosowanie różnych technologii w różnych strefach tej samej sieci, wraz z utrzymywaniem wspólnej bazy użytkowników. Stacja bazowa BS422 jest przystosowana do pracy w zdecentralizowanej architekturze, pozbawionej kontrolerów i central, ponieważ sama realizuje komutację ruchu głosowego i transmisji danych. Można ją łatwo dołączyć do istniejących instalacji TETRA, zawierających stacje BS421 i BS418.

 

Jak powiedział Kjeld Pharao, dyrektor generalny firmy DAMM, “wybór technologii, której chce się użyć to tylko kwestia odpowiedniego ustawienie oprogramowania – wszystko jest definiowane programowo. Sądzimy, że to zapewnia klientom dobry pomost na drodze z łączności analogowej do cyfrowej, bo używa się tego samego sprzętu i oprogramowania oraz można dodać usługi TEDS w razie potrzeby”.

“Dobre jest to, że nie trzeba ponosić kolejnej inwestycji w infrastrukturę, gdyż wystarczy tylko przełączyć sprzęt na inny system, gdy przyjdzie na to czas. To przyszłościowy produkt, ponieważ jest całkowicie oparty o protokół IP, a zatem daje naszym klientom szereg opcji takich, jak wykorzystanie łączności LTE do szerokopasmowej łączności w niekrytycznych zastosowaniach”, dodał Pharao.

 

BS422 jest najmniejszą w swojej klasie stacją bazową na rynku, waży jedynie 8,5 kg. Pracuje w pasmach VHF (80 i 160 MHz), UHF (400 MHz) i 800 MHz.

 

Źródło: wireless-mag.co.uk

 

Dystrybutorem produktów DAMM w Polsce jest firma SRS Polska. http://srspolska.pl/