Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dostawy terminali TETRA osiągnęły rekordowy wzrost w 2014 r.

 

Dostawy terminali TETRA w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód, Afryka) w zeszłym roku osiągnęły rekordowy wzrost, wynoszący 17% – podała firma badawcza IHS. W skali całego kraju wskaźnik ten wyniósł 8 procent.

 

Logo TETRA

 

Europejski rynek łączności TETRA wciąż ma się dobrze – widać to gdy spojrzy się na budowę niemieckiej BOSNet, największej na świecie sieci TETRA, czy na norweską Nødnett i holenderską C2000, które wciąż są rozbudowywane i modernizowane.

 

Także w innych częściach świata wykorzystanie technologii TETRA będzie coraz większe. Analitycy przewidują, że w Ameryce Północnej i Południowej do 2019 roku liczba terminali pozostających w użytku wzrośnie o 14 proc., głównie za sprawą wzrostu w sektorach transportu, użyteczności publicznej i przemysłu. W Azji wzrost ma natomiast wynieść 11 proc. do 2018 roku. W regionie Środkowego Wschodu i Afryki, średnia roczna stopa wzrostu w sektorach przemysłu, użyteczności publicznej i transportu jest prognozowana na 10 proc. w okresie od chwili obecnej do 2019 roku.

 

“Oczekujemy coraz to większego sukcesu łączności TETRA w regionach, które dotychczas niekoniecznie były uważane za jej bastiony. Jej triumf na europejskiej arenie zaczyna być teraz powtarzany na innych rynkach, gdzie nowe urządzenia oferujące zwiększone możliwości, takie jak iskrobezpieczeństwo i przystosowanie do noszenia kamuflowanego, zyskują popularność w służbach bezpieczeństwa publicznego i prywatnych agencjach ochrony”, powiedziała Elisabeth Mead, starszy analityk rynku łączności krytycznej w IHS.

 

Obecnie do technologii TETRA należy 22 procent światowego rynku cyfrowej radiokomunikacji ruchomej. IHS szacuje, że użytkownicy analogowej łączności radiowej wciąż stanowią znaczny odsetek (ponad 60 proc.), tak więc TETRA wciąż dysponuje potencjałem wzrostu we wszystkich znaczących regionach świata.

 

Źródło: www.tandcca.com