Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowe radiotelefony ATEX TETRA od Motorola Solutions

 

(BARCELONA, 21 maja 2015 r.) Motorola Solutions wprowadza cyfrowe radiotelefony TETRA ATEX z serii TP8000Ex. Te beziskrowe, wytrzymałe i intuicyjne w obsłudze urządzenia zapewniają skuteczną komunikację w trudnych warunkach i są kierowane do użytkowników z sektorów naftowo-gazowego, straży pożarnej i ratownictwa, kopalń i portów lotniczych. Oba modele zapewniają najwyższą w swojej klasie moc nadajnika, czułość odbiornika, jakość dźwięku oraz łączność, które pozwalają na wydajną pracę w każdym miejscu.

 

TETRA-Motorola-MTP8000Ex-atex-radiotelefon

 

„Dzięki charakterystycznej, dobrze leżącej w ręce obudowie w kształcie litery T, najnowsze radiotelefony z serii MTP8000Ex zapewniają bezpieczeństwo nawet w najtrudniejszych warunkach – tam gdzie niezawodne działanie i skuteczna komunikacja mają kluczowe znaczenie” – powiedział Manuel Torres, wiceprezes i dyrektor generalny Motorola Solutions na Europę, Afrykę, Amerykę Łacińską i Karaiby. – „Zarówno forma, jak i funkcje nowych modeli zostały całkowicie przeprojektowane i zoptymalizowane w taki sposób, aby komunikacja była nie tylko jak najbardziej bezpiecza, ale również spełniała potrzeby podmiotów z konkretnych sektorów”.

Urządzenia z serii MTP8000Ex, jako jedyne radiotelefony ATEX z silnym nadajnikiem klasy 3L i zwiększoną czułością odbiornika, zapewniają największy możliwy zasięg w środowiskach, w których inne radiotelefony miałyby problemy. Charakterystyczny wskaźnik sygnału o zmiennym kolorze otaczający podstawę anteny stopniowo przechodzi z czerwieni w zieleń w miarę narastania siły sygnału. Radiotelefony gwarantują klarowną komunikację, umożliwiając rozmowę nawet przy stałych szumach tła przekraczających 85 decybeli.

Seria MTP8000Ex obsługuje łączność przewodową i bezprzewodową, co pozwala łatwo zaadaptować radiotelefony w środowiskach ATEX.

Radiotelefony-ATEX-Motorola-MTP8500Ex

Oprócz serii MTP8000Ex Motorola Solutions wprowadzi też ofertę akcesoriów ATEX, takich jak zdalny zestaw mikrofonowo-głośnikowy (Remote Speaker Microphone, RSM) z aktywną eliminacją szumów (Active Noise Cancelling). RSM oferuje fizyczne złącze NEXUS, które pozwala rozszerzyć rozwiązanie ATEX o słuchawki douszne, zestawy słuchawkowe i aparaty oddechowe w kompleksowym pakiecie komunikacyjnym, który nadaje się do użycia w trudnych warunkach.

Nowe radiotelefony oferują obsługę klasycznej łączności Bluetooth (2.1) oraz bezpiecznego i energooszczędnego standardu Smart Ready Bluetooth (4.0). Dzięki temu można łączyć je bezprzewodowo z urządzeniami takimi jak akcesoria audio (np. przyciski push-to-talk (PTT) i zestawy RSM), tablety i smartfony, urządzenia biometryczne (w tym monitory rytmu serca), czujniki lokalizacji oraz czujniki środowiskowe, które mogą alarmować pracownika, kiedy stężenie gazu osiągnie niebezpieczny poziom.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Model MTP8500Ex ma uproszczoną klawiaturę. MTP8550Ex jest wyposażony w pełną klawiaturę
  • Modele z serii MTP8000Ex charakteryzują się wysoką wytrzymałością i oferują klasy szczelności IP65, IP66 i IP67
  • Modele mają ergonomiczny kształt, po dwa wyświetlacze (na przodzie i na górze) oraz teksturowany przycisk PTT, co ułatwiają ich obsługę podczas noszenia ubioru ochronnego i ciężkich rękawic.
  • Urządzenia są wyposażone w przycisk wzywania pomocy z funkcją aktywnego mikrofonu oraz wysyłania komunikatów w sytuacjach nadzwyczajnych
  • Radiotelefony obsługują wiadomości tekstowe i wyświetlają informacje o statusie
  • Ponad 16 godzin działania na zasilaniu bateryjnym
  • Unikatowa plakietka do prostej identyfikacji radiotelefonu
  • Zgodność z normami V.6 ATEX i IECEx

 

 Źródło i fot: motorolasolutions.com