Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zbliża się budowa brytyjskiej sieci LTE dla służb

 

Home Office (brytyjskie MSW) poinformowało, że przetarg na opartą o standard LTE sieć Emergency Services Network (ESN), mającą zastąpić łączność TETRA w brytyjskich służbach publicznych, przebiega zgodnie z harmonogramem i jeszcze w tym roku zostaną podpisane umowy z wykonawcami. Jednocześnie Airwave, operator brytyjskiej sieci TETRA, podał, że wszystkie jednostki straży pożarnej z Anglii, Walii i Szkocji będą korzystać z jego usług do końca 2019 roku.

 

angielski-patrol-policji

 

Zanim wykonawcy poszczególnych trzech części programu budowy ESN (w styczniu tego roku czwarta część została usunięta) podpiszą z Home Office umowy, muszą najpierw dostarczyć swoje najlepsze i końcowe oferty (tzw. BAFO), które zostaną oddane do całościowego zatwierdzenia odpowiednim departamentom rządowym. Zgodnie z harmonogramem programu ESN zawarcie umów ma nastąpić pod koniec lata bieżącego roku, a od 2017 roku pierwsze z brytyjskich służb zaczną przechodzić na nową łączność.

 

“Nie spodziewamy się żadnych kolejnych zmian w strukturze tego zamówienia i nie będzie też żadnej analizy programu przed wyborami”, poinformowało brytyjskie MSW jeszcze przed wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii, które odbyły się 7 maja. Partia Pracy sprzeciwiała się bowiem migracji łączności na technologię LTE wyrażając niepokój o kwestie bezpieczeństwa i domagała się poddania procesu przetargowego analizie.

 

Tymczasem brytyjska straż pożarna o kolejne 36 miesięcy – do grudnia 2019 roku – przedłużyła tzw. Firelink Project Agreement, czyli umowę na świadczenie usług łączności przez firmę Airwave, właściciela komercyjnej sieci TETRA. Umowa zawiera klauzulę o możliwości przedłużenia okresu jej obowiązywania o kolejny rok.

 

Źródło: blue-light.governmentcomputing.com