Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ETELM łączy TETRĘ z LTE w jednej sieci rdzeniowej

 

Jednym z wielu wystawców, którzy przybyli do Barcelony na zeszłotygodniowe targi Critical Communications World 2015 była francuska firma ETELM, prezentująca swoje autorskie rozwiązanie integrujące łączność TETRA,  a także DMR i analogową, w sieci bazującej na infrastrukturze LTE (Long Term Evolution).

 

ETELM eTBS

 

W odróżnieniu od zdobywającego coraz większą popularność modelu MVNO, w rozwiązaniu ETELM sieci LTE, TETRA i inne nie funkcjonują oddzielnie, lecz współdzielą tę samą architekturę EPC (Evolved Packet Core) stanowiącą część standardu LTE. ETELM ma w ofercie różnego rodzaju stacje bazowe TETRA, DMR i analogowe oraz nie wymagający stosowania bramek silnik programistyczny LTE-S1. Firma udostępnia to wszystko jako zestaw deweloperski (SDK) wraz z licencją innym producentom infrastruktury sieciowej pragnącym dodać wsparcie dla integracji różnych technologii z LTE do swoich urządzeń.

 

Rozwiązanie to zostało już wdrożone w platformie Comm4Innow we francuskim parku technologicznym Sophia Antipolis, gdzie łączy technologie TETRA i LTE z rozległą siecią EPC dostarczoną przez firmę Ericsson. Owa sieć jest połączona przy pomocy VPN (Virtual Private Network) z Paryżem, zapewniając wzajemną łączność w ramach tych samych grup rozmównych posiadaczom radiotelefonów TETRA i smartfonów, znajdujących się w obydwu wymienionych lokalizacjach.

 

“Dla użytkowników wykorzystujących łączność do zadań o krytycznym znaczeniu koncepcja wąskopasmowych, podstawowych usług świadczonych w sieciach o rozległym zasięgu zintegrowanych z usługami o wysokiej przepływności i ograniczonym zasięgu oferuje wiele zalet technicznych i komercyjnych”, powiedział Pierre Minot, prezes ETELM.

 

Stacje bazowe eTBS występują w formie 19-calowych modułów rack lub obudowach przenośnych i działają jako eNodeB z funkcjonalnością TETRA. Łączy się je bezpośrednio z siecią rdzeniową LTE przy pomocy interfejsu S1 lub z innymi stacjami (eNodeB lub eTBS) poprzez interfejs X2. Możliwe jest też połączenie stacji bazowych eTBS do centrali cyfrowej TETRA. Pojedyncza strefa sieci może zawierać jeden lub wiele eTBS-ów.

 

Źródło: criticalcommunicationsworld.com