Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Technologia firmy Motorola Solutions integruje łączność TETRA z LTE

 

Dyrekcja ds. Łączności Kryzysowej (DNK) w Ministerstwie Sprawiedliwości Norwegii zdecydowała się na rozszerzenie funkcjonalności norweskiej ogólnokrajowej sieci TETRA – Nødnett – o innowacyjną technologię WAVE firmy Motorola Solutions. WAVE umożliwia komunikację w trybie PTT i transmisję danych pomiędzy użytkownikami radiotelefonów, smartfonów i tabletów oraz komputerów PC.

 

Kierowca norweskiego ambulansu z radiotelefonem Motorola

 

DNK zakupiła na razie 1000 licencji WAVE i rozpocznie pilotażowy projekt którego celem będzie sprawdzenie możliwości, jakości i bezpieczeństwa tej technologii.

“Wdrożenie WAVE pozwala nam uczynić pierwszy krok do wprowadzenia łączności LTE dla służb bezpieczeństwa i porządku publicznego, rozszerzając możliwości łączności głosowej i transmisji danych poprzez Nødnett”, powiedział Tor Helge Lyngstøl, dyrektor generalny DNK. “Jesteśmy szczególnie skupieni na bezpiecznej transmisji głosu i danych o krytycznym znaczeniu i w trakcie naszego pilotażowego testu szczególną uwagę poświęcimy bezpieczeństwu”.

 

 

Norweski system TETRA, zapewniający błyskawiczną, pewną i bezpieczną łączność, pozostanie dla tamtejszych służb głównym środkiem komunikacji. Interoperacyjność ze smartfonami i komputerami poprzez LTE jest planowana jako dodatkowa usługa. Sieć Nødnett jest wdrażana przez firmę Motorola Solutions, a ukończenie jej budowy jest przewidywane jeszcze w tym roku. Liczba służb bezpieczeństwa publicznego i ratowniczych, które do niej dołączają gwałtownie rośnie, a już teraz sieć obsługuje ponad milion wywołań miesięcznie.

 

“WAVE jest wszechstronnym rozwiązaniem komunikacji, które pozwoli rozszerzyć zasięg sieci Nødnett ponad obecny system radiowy, umożliwiając łączność z sieciami szerokopasmowymi i innymi systemami”, powiedział Manuel Torres, starszy wiceprezes i główny menedżer ds. regionów Europy, Afryki i Ameryki Łacińskiej w firmie Motorola Solutions. “To zwiększy liczbę opcji dla tych użytkowników, na przykład pracowników wsparcia i menedżerów, którzy potrzebują interoperacyjności, lecz nie używają radiotelefonów jako głównego narzędzia komunikacji”.

 

WAVE realizuje łączność w trybie PTT (push-to-talk) korzystając z publicznych i prywatnych sieci szerokopasmowych oraz systemów łączności radiowej, likwidując bariery w interoperacyjności. Użytkownicy nie posiadający radiotelefonów mogą nawiązać łączność za pomocą oprogramowania zwanego Komunikatorem WAVE. Jest ono dostępne na systemy mobilne Android oraz iOS, dla komputerów stacjonarnych i jako wtyczki do programów Microsoft Lync i Microsoft SharePoint. Przy użyciu central IP PBX możliwy jest także dostęp do kanałów PTT z telefonów stacjonarnych. Cała łączność jest zabezpieczana szyfrowaniem AES z kluczem o długości 256 bitów.

 

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com