Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2015 roku

 

Firma Motorola Solutions przedstawiła swoje wyniki finansowe w pierwszym kwartale bieżącego roku. Wartość sprzedaży wyniosła 1,223 mld $, czyli o 5 mln mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. O 40 mln $ uszczuplił ją niekorzystny wpływ kursów wymiany walut.

 

Motorola Solutions

 

Sprzedaż w regionie Ameryki Północnej wzrosła o 6%, głównie za sprawą sprzedaży w segmencie produktów (od czasu sprzedaży działu Enterprise Mobility Solutions firma w swojej działalności wyróżnia segmenty produktów i usług). Ogólnie sprzedaż w segmencie produktów wzrosła o 1%, natomiast w segmencie usług spadła o 2%, głównie przez niższą sprzedaż systemów iDEN i usług integracji systemów.

 

Zysk z działalności kontynuowanej obliczony zgodnie z zasadami GAAP wyniósł 0,4 $ na udział. Marża operacyjna GAAP wyniosła 9,7% (w I kw. 2014 roku – 8,7%), a non-GAAP 12,8% (10,3% w I kw. 2014). Ten wzrost możliwy był dzięki zmniejszeniu wydatków operacyjnych o 60 mln $ w porównaniu do I kw. 2014. Firma wygenerowała 151 mln $ w przepływach pieniężnych (o 139 mln więcej niż w I kw. ubiegłego roku) i zwróciła udziałowcom łącznie 728 mln $: 653 mln poprzez odkupywanie akcji zwykłych i 75 mln w wypłaconych dywidendach. Przedsiębiorstwo zakończyło I kwartał, posiadając 3,4 mld $ wartości pieniężnych i ich ekwiwalentów.

 

Motorola Solutions przewiduje, że jej przychody za cały bieżący rok w najlepszym wypadku wyniosą tyle samo co w roku ubiegłym, w najgorszym – spadną o 2%. Zysk GAAP z działalności kontynuowanej ma wynieść od 3,2 do 3,4 $ na udział.

 

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com