Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sepura chce przejąć Teltronic

 

Brytyjska firma Sepura przymierza się do przejęcia firmy Teltronic. Teltronic jest hiszpańskim dostawcy systemów radiowej łączności głosowej (TETRA i P25) i transmisji danych (LTE), głównie dla sektorów bezpieczeństwa i porządku publicznego, transportu oraz użyteczności publicznej. Obie firmy zawarły  warunkową umowę sprzedaży na kwotę 127,5 mln euro.

 

Sepura Teltronic logotypy

Obecne przejęcie byłoby już kolejnym w ostatnim czasie, po tym jak Sepura zakupiła Fylde Micro — brytyjskiego przedsiębiorstwa wytwarzającego rozwiązania radiołączności trankingowej. Trzy lata temu Sepura kupiła firmę 3T, austriackiego dostawcy infrastruktury TETRA, a w 2013 roku do brytyjskiej firmy dołączył Portalify, fiński twórca aplikacji.

 

Przejęcie Teltronic z pewnością umocni pozycję Sepury na świecie jako dostawcy systemów komunikacji radiowej o krytycznym znaczeniu, podwyższając tym samym jej rangę w Ameryce Łacińskiej i USA, gdzie Teltronic ma sporo klientów. Zapewni to także korzyści w postaci większej dywersyfikacji źródeł przychodów i poszerzenia portfolio produktów. Połączone przedsiębiorstwo stanie się liderem rynku w zakresie terminali TETRA i będzie dysponować szeroką ofertą wyposażenia infrastruktury sieci radiowych oraz produktów LTE, P25 i DMR.

 

Kwota sprzedaży zostanie pokryta częściowo z uzyskanych kredytów na kwotę 120 mln €, a częściowo z emisji nowych akcji zwykłych o wartości 56,9 mln € netto. Zarząd firmy przewiduje, że transakcja przejęcia Teltronic spowoduje natychmiastowe zwiększenie rozwodnionego zysku na jedną akcję oraz znaczne zwiększenie tegoż zysku za pierwszy pełny rok po przejęciu.

 

O Teltronic

teltronic-logoOd ponad 40 lat Teltronic jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji sprzętu i systemów radiołączności specjalnej (tzw. mission-critical). Łącząc ze sobą podstawowe cele takie jak innowacja oraz najwyższa jakość, Teltronic dostarcza kompletne rozwiązania łączności bezprzewodowej dla wielu służb i zakładów, w tym bezpieczeństwa publicznego, transportu publicznego, przemysłu naftowego i gazowego, sektora energetycznego, sektora górniczego, zakładów przemysłowych i innych. Produkty Teltronic znane są na całym świecie., już ponad 300 systemów działa w 50 krajach. Produkty oferowane przez Teltronic to przede wszystkim infrastruktura sieci TETRA i P25, terminale radiowe oraz centra dyspozytorskie. Ponadto, Teltronic posiada rozległe doświadczenie w dostosowywaniu urządzeń, zgodnie z najwyższymi wymaganiami klientów, czego przykładem mogą być na przykład specjalizowane, pokładowe urządzenia TETRA dla kolei i metra. Gamę produktów uzupełnia unikatowa oferta bezprzewodowej infrastruktury szerokopasmowej, całkowicie zintegrowanej z rozwiązaniami transmisji głosu i danych typu „mission critical” i opartej o standard LTE.

Od 2009, PowerTrunk® Inc., oddział Teltronic® S.A.U., jest odpowiedzialny za rozwój, dystrybucję i wsparcie klientów w projektach systemów Naziemnej Łączności Radiowej realizowanych w Ameryce Północnej. Siedziba firmy mieści się w Jersey City. Od lipca 2011, Teltronic wchodzi w skład funduszu N+1, jednej z największych prywatnych hiszpańskich grup inwestycyjnych, zarządzającej majątkiem przekraczającym 3 mld €.

 

Źródło: Tetraforum.pl