Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Brazylia przygotowuje łączność na igrzyska w 2016 roku

 

Niemal rok temu w Brazylii odbyły się mistrzostwa świata w piłce nożnej, które przyciągnęły 5 mln osób, natomiast w przyszłym roku kraj ten będzie gospodarzem jeszcze większej imprezy sportowej – letnich igrzysk olimpijskich. To oczywiście wymaga między innymi przygotowania efektywnie działającego systemu łączności dla służb porządkowych i zarządców obiektów sportowych.

 

Stadion Maracana - jedna z aren IO 2016

 

Już dwa lata przed zeszłorocznym mundialem brazylijska armia wspólnie z firmą Motorola Solutions rozpoczęła test szerokopasmowej sieci LTE dla bezpieczeństwa publicznego. Dokonano także rozbudowy infrastruktury telefonii komórkowej na terenie kraju, zakupiono nowe radiotelefony P25 i stworzono nowe centra dyspozytorskie. Została również zwiększona interoperacyjność łączności pomiędzy poszczególnymi agencjami, na przykład dzięki bramkom TETRA–P25. Do radiowozów i motocykli policyjnych, łodzi oraz innych pojazdów trafiły modemy LTE, pozwalające między innymi na transmisję obrazu w wysokiej rozdzielczości do stanowisk dowodzenia.

 

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 z pewnością będą jeszcze większym wydarzeniem. Na igrzyska w Londynie w 2012 roku sprzedano 9 mln biletów i w Rio de Janeiro będzie się można spodziewać co najmniej takich samych tłumów. Po zeszłorocznych piłkarskich mistrzostwach brazylijskie służby porządku publicznego i wojsko mają już solidne przygotowanie w zabezpieczaniu imprez masowych. Są jednak potrzebne kolejne rozbudowy i modernizacje systemów łączności, które aktualnie mają miejsce w Brazylii. W trakcie mundialu ratownicy przekonali się o tym, jak ważne jest jednoczesne dysponowanie łącznością głosową (w ich przypadku w systemie P25) oraz szerokopasmową transmisją danych poprzez dedykowane sieci. Właśnie dlatego brazylijska armia planuje połączenie systemów P25 i LTE, idąc poniekąd za przykładem krajów takich Belgia i Finlandia, gdzie radiokomunikację TETRA uzupełnia szerokopasmowa transmisja w systemach LTE. Taka modernizacja da brazylijskim żołnierzom i funkcjonariuszom służb zupełnie nowe możliwości, na przykład strumieniowania obrazu wideo z umieszczonych na mundurach kamer lub wysyłania podejmującym akcję strażakom cyfrowego planu budynku.

 

Źródło: RadioResource International 2/2015 Fot.: Wikimedia Commons (na licencji CC BY 2.0)