Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola zmodernizuje rządową sieć radiową w Australii

 

Motorola Solutions podpisała wart 175 mln dolarów kontrakt na modernizację i zarządzanie rządową siecią radiową w Australii Południowej (SAGRN). Umowa będzie obowiązywać przez siedem lat z opcją przedłużenia o kolejne pięć. Nowa sieć radiowa, oparta o otwarty standard Project 25, będzie zapewniać usługi łączności głosowej i transmisji danych dla ponad 20 służb porządku publicznego i ratunkowych.

 

Przedstawiciele rządu stanu Australia Południowa

 

W ramach prac modernizacyjnych, oprócz nowej infrastruktury radiowej, zainstalowany zostanie system rejestracji korespondencji radiowej oraz konsole dyspozytorskie. Będzie to jedna z największych tego rodzaju sieci w Australii, obsługująca ponad 20 tys. użytkowników przy pomocy ponad 200 stacji nadawczo-odbiorczych pokrywających swoim zasięgiem obszar 220 tys. km².

 

Kierownictwo projektu obejmie firma Motorola Solutions, a jej lokalni partnerzy zapewnią specjalistyczne wsparcie. Usługi zarządzania siecią będą obejmować prowadzenie biura obsługi, sporządzanie na bieżąco raportów o stanie sieci, świadczenie usług technicznych na terenie całego stanu, proaktywne monitorowanie sieci oraz likwidowanie bardziej poważnych awarii przez centra zarządzania siecią (NOCC) pracujące 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku.

 

Minister ds. służb ratunkowych w rządzie Australii Południowej, Tony Piccolo, powiedział, że największą korzyścią z modernizacji sieci będzie zwiększone bezpieczeństwo zarówno dla obywateli, jak i członków służb ratunkowych.

“Rząd Australii Południowej dokonuje znacznych inwestycji aby wyposażyć nasze służby ratunkowe w bezpieczne i niezawodne środki łączności głosowej. Łączność ta będzie je wspierać zarówno w codziennych czynnościach, jak i w czasie nagłych wydarzeń lub kryzysów”.

 

Steve Crutchfield, dyrektor zarządzający w firmie Motorola Solutions powiedział, że w trakcie budowy SAGRN jego zespół będzie wykorzystywał swoją znaczną wiedzę na temat łącznościowych potrzeb południowoaustralijskich służb.

“Motorola Solutions dostarcza nową sieć SAGRN bazując na doświadczeniu zdobytemu podczas ścisłej współpracy z lokalnymi służbami bezpieczeństwa publicznego, trwającej już od ponad 30 lat. Teraz korzystamy z tej wiedzy aby zaspokoić potrzeby łącznościowe służb z Australii Południowej, umożliwiając im tym samym skoncentrowanie się na zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańców”.

 

Źródło: www.arnnet.com.au