Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Vertex Standard prezentuje EVX-Link - rozszerzenie DMR poprzez sieć IP

 

Podczas niedawnej wystawy IWCE (International Wireless Communication Expo) w Las Vegas firma Vertex Standard LMR, producent sprzętu radiokomunikacji profesjonalnej oraz sprzętu radioamatorskiego marki Yaesu, zaprezentował swój nowy system EVX-Link i ulepszone radiotelefony DMR z rodziny eVerge.

 

Urządzenie EVX-Link

 

EVX-Link wykorzystuje niewielkie i lekkie urządzenia funkcjonujące jako przystawki do radiotelefonów przewoźnych EVX-5300/EVX5400. Posiadają one port szeregowy do połączenia z radiotelefonem i port Ethernet, przy pomocy którego podłącza się je do sieci lokalnej lub internetowej. W ten sposób można stworzyć, liczącą od 2 do 30 stref, sieć DMR o praktycznie nieograniczonej rozległości – od pojedynczego budynku, poprzez duże kampusy, do obiektów znajdujących się na różnych kontynentach. Radiotelefon przewoźny pełni wówczas rolę stacji bazowej. Nie są potrzebne żadne dodatkowe urządzenia, wystarczy jedynie dostęp do sieci obsługującej standard IP oraz zasilanie.

 

Dzięki EVX-Link można również rozszerzać zasięg istniejących sieci DMR, także tych bazujących na przemiennikach. EVX-Link oferuje funkcję roamingu, tzn. użytkownicy przechodzący z jednej strefy sieci do drugiej mogą być automatycznie przełączani pomiędzy stacjami bazowymi.

 

EVX-Link wspiera funkcje standardu DMR takie, jak wywołania indywidualne/grupowe/rozgłoszeniowe, PTT ID, alerty, zdalne monitorowanie i przesyłanie wiadomości tekstowych.

 

W trakcie prezentacji na IWCE 2015 przedstawiciel Vertex Standard przeprowadził za pomocą EVX-Link pokazowe połączenie z główną siedzibą firmy w Tokio:

 

 

Drugą nowością firmy Vertex Standard są usprawnione radiotelefony przewoźne z serii EVX-5300 i EVX-5400 oraz ręczne z serii EVX-530. W porównaniu do swoich poprzedników posiadają one lepsze wyświetlacze, funkcję monitorowania połączenia (ARTS II), tryb łączności bezpośredniej, funkcję wywłaszczania połączenia, roaming pomiędzy strefami sieci oraz szyfrowanie z 256-bitowym kluczem. Wszystkie ręczne radiotelefony posiadają stopień ochrony IP57.

 

Wprowadzony został także szereg nowych akcesoriów do radiotelefonów eVerge.

 

Źródło: www.prnewswire.com Fot.: www.vertexstandard.com