Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola przejęła twórcę "chmurowych" narzędzi analitycznych dla policji

 

Motorola Solutions ogłosiła wczoraj przejęcie kolejnego w tym roku przedsiębiorstwa. Tym razem jest to PublicEngines, prywatne przedsiębiorstwo z USA dostarczające oparte o tzw. chmurę rozwiązania do analizy i prognozowania przestępstw oraz wspierania zaangażowania obywatelskiego, przeznaczone dla służb wymiaru sprawiedliwości, rządów i innych organizacji.

 

Policjant pracujący z narzędziami PublicEngines

 

“Poprzez przejęcie PublicEngines, Motorola Solutions bardziej angażuje się w pomaganie klientom we wdrażaniu bazujących na pracy wywiadowczej strategii przeciwdziałania przestępczości i zwiększaniu swojej skuteczności”, skomentował Bob Schassler, szef działu rozwiązań i usług. “Służby stykają się dziś z coraz większymi ilościami danych w postaci nagrań wideo, zdjęć, treści z mediów społecznościowych i innych źródeł, a nasze inteligentne rozwiązania dla sektora bezpieczeństwa publicznego pomagają im ogarnąć te dane w celu wydobycia kluczowych wiadomości i łatwego uwzględnienia ich w swoich czynnościach. To pomaga funkcjonariuszom wymiaru sprawiedliwości przewidywać i reagować na incydenty mając do dyspozycji najlepsze informacje”.

 

W ofercie PublicEngines znajdują się następujące produkty:

  • CommandCentral Analytics, narzędzie pomagające funkcjonariuszom w podejmowaniu lepszych decyzji poprzez wizualizację danych na pulpitach analitycznych lub mapach. Umożliwia także współdzielenie informacji z innymi jednostkami.
  • CommandCentral Predictive, narzędzie wykorzystujące nowoczesną technologię prognozowania przestępstw w oparciu o analizę danych, sugerujące jak należy rozlokować dostępne zasoby, gdzie wysłać patrol i na co należy zwracać uwagę aby możliwie najskuteczniej zapobiegać przestępstwom.
  • CrimeReports, najpopularniejsze rozwiązanie online do wizualizacji kroniki przestępstw na mapie, ułatwiające dzielenie się informacjami o przestępstwach i ostrzeganiu mieszkańców za pośrednictwem wskazanej należącej do klienta strony internetowej lub aplikacji.
  • TipSoft, bardzo popularna w amerykańskiej policji aplikacja do zarządzania zgłoszeniami od obywateli, umożliwiająca służbom ich odbieranie i przesyłanie odpowiedzi, zachowując anonimowość informatora przez całe postępowanie dochodzeniowe.

 

“PublicEngines stanowi uzupełnienie dla działalności firmy Motorola Solutions. Cieszymy się na możliwość wspólnej pracy w celu wykorzystania jej atutów, jako światowego lidera branżowego, aby usprawniać analizowanie przestępstw i lepiej wspierać zaangażowanie obywatelskie w służbach porządku publicznego”, powiedział William Kilmer, dyrektor PublicEngines.

 

Założona w 2007 roku i mająca swoją siedzibę w Salt Lake City firma PublicEngines ma ponad 2000 klientów, głównie w Ameryce Północnej. Całość jej oferty jest dostarczana w formie aplikacji “chmurowych”, skalowalnych w taki sposób, że nadają się do zastosowania nawet w najmniejszych agencjach bezpieczeństwa publicznego. Do korzystania z tych aplikacji nie jest wymagany żaden dodatkowy sprzęt, a cała konfiguracja odbywa się zdalnie, zazwyczaj w ciągu jednego dnia.

 

Jest to drugie w tym roku przejęcie obcego przedsiębiorstwa na koncie firmy Motorola Solutions po Emergency CallWorks, dostawcy opartego o interfejs przeglądarki internetowej rozwiązania do odbierania połączeń alarmowych. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. PublicEngines stanie się teraz spółką zależną Motorola Solutions.

 

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com Fot.: www.publicengines.com