Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola inwestuje w producenta dronów

 

Firma Motorola Solutions dokonała inwestycji w CyPhy Works, jednego z wiodących producentów bezzałogowych statków latających (UAV), popularnie zwanych dronami. Wielowirnikowce CyPhy Works wykorzystują pionierską technologię sterowania i przesyłania obrazu w wysokiej rozdzielczości z kamery za pomocą bardzo cienkiego przewodu.

 

dron-parc-cyphyworks-motorola-solutions

 

“Uzyskiwane w czasie rzeczywistym informacje są potężnym narzędziem dla naszych klientów z sektora bezpieczeństwa publicznego i przedsiębiorstw”, powiedział Paul Steinberg, dyrektor ds. technologii w firmie Motorola Solutions. “Przewodowy dron zapewniający świadomość sytuacyjną na rozległym lub trudno dostępnym obszarze daje swoim użytkownikom dodatkową parę oczu i uszu. Umożliwi on naszym klientom szybsze orientowanie się w bieżącej sytuacji i wspomoże w podejmowaniu szybkich decyzji o sposobie rozlokowania swoich zasobów. To może nie tylko przyspieszyć reagowanie na incydenty, lecz także dostarczyć informacji, które pomogą zapobiec powstawaniu krytycznych sytuacji w przyszłości”.

 

Łatwe w sterowaniu drony firmy CyPhy Works dobrze nadają się do zastosowań komercyjnych, ratownictwie i zapewnianiu porządku publicznego. Producent oferuje systemy sprzętowe pracujące w modelu “no-pilot” (operator jedynie wskazuje dronowi cel, zamiast go pilotować), oprogramowanie do sterowania i automatycznego sterowania wielowirnikowcami, systemy obrazowania w wysokiej rozdzielczości i podczerwieni oraz czujniki do pomiarów laserowych. Niezwykle cienki przewód ciągnięty za dronem pozwala na bardzo długą pracę i ciągłą transmisję danych do stacji naziemnej. Taka metoda eliminuje także możliwość podsłuchu przesyłanych danych i uniewrażliwia cały system na zakłócenia radiowe.

 

Inwestycja firmy Motorola Solutions w CyPhy Works jest częścią jej strategii postępu w łączności o krytycznym znaczeniu. To już kolejne takie przedsięwzięcie w tym roku, po inwestycji w VocalZoom, producenta czujników poprawiających jakość sygnału mowy i firmę SceneDoc, która stworzyła cyfrowy notatnik dla funkcjonariuszy służb porządku publicznego.

 

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com Fot.: cyphyworks.com