Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Samsung wprowadza rozwiązanie Public Safety LTE

 

Firma Samsung Electronics w zeszłym miesiącu ogłosiła wprowadzenie swojego rozwiązania łączności LTE dla służb bezpieczeństwa publicznego (PS-LTE). Oferta południowokoreańskiego producenta obejmuje usługę łączności PTT (Push-To-Talk) wraz z aplikacjami klienckimi na terminale, usługę transmisji multimediów w trybie rozgłoszeniowym (eMBMS), podsystem multimedialny IP (IMS), pakietową sieć szkieletową (EPC) i stację bazową (eNodeB). Każdy z tych komponentów bazuje na 12. wydaniu standardu LTE — w tym zakresie Samsung jest pionierem.

 

Samsung

 

“Wypracowaliśmy sobie renomę innowatora na komercyjnym rynku LTE, a teraz zamierzamy rozszerzyć naszą mocną ofertę LTE na rynek bezpieczeństwa publicznego”, powiedział Youngky Kim, prezes i szef działu sieci w Samsung Electronics.

 

“Przesuwanie granic w technologii telekomunikacji dla poprawienia jakości życia i dobrobytu społecznego ludzi na całym świecie zawsze było ważnym celem dla firmy Samsung. Nasze rozwiązanie dla służb bezpieczeństwa publicznego umożliwi funkcjonariuszom i ratownikom ogromne usprawnienie koordynacji w nagłych sytuacjach”.

 

W swoim rozwiązaniu PS-LTE Samsung postawił na stabilność i zintegrowaną redundancję, aby zmaksymalizować wydajność i niezawodność, które są niezbędne w sytuacjach wymagających szybkiego reagowania. Firma pracuje także nad jego rozszerzeniem o specjalne rozwiązanie przeznaczone dla kolei i metra — Railway LTE. Bazujące na tej samej platformie, co PS-LTE, Railway LTE pozwoli operatorom transportu, zarządcom infrastruktury transportowej i władzom znacznie taniej i efektywniej zarządzać transportem szynowym.

 

Samsung jest obecnie na drodze ku komercyjnemu udostępnieniu swojego rozwiązania PS-LTE w III kw. tego roku.

 

Południowokoreański producent, jako jeden z głównych promotorów rozwoju standardu 3GPP PS-LTE, optował za standaryzacją komunikacji urządzenie–urządzenie (D2D) i łączności grupowej (GCSELTE) w specyfikacji LTE Release 12. Znaczącego wsparcia dla tej inicjatywy udzieliło także rządowe Stowarzyszenie Technologii Telekomunikacyjnej (TTA) oraz czołowi operatorzy sieci z Korei Południowej.

 

Jak niedawno informowaliśmy, rząd Korei Południowej w IV kw. br. planuje wdrożyć sieć PS-LTE w prowincji Gangwon i przez kolejny rok rozszerzyć jej zasięg o kolejne duże miasta. Łącznie z szerokopasmowej komunikacji mobilnej ma skorzystać ponad 320 wydziałów i agencji rządowych.

 

Źródło: www.samsung.com