Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowości w technologii IMPRES

 

Pojawiły się nowości firmy Motorola w technologii IMPRES (skrót od Inteligentnego Systemu Zarządzania Energią Radiotelefonów Przenośnych Motorola – ang. Intelligent Motorola Portable Radio Energy System). Jest to rewolucyjny system ładowania i kondycjonowania, który został zaprojektowany w celu zautomatyzowania obsługi baterii, optymalizacji cyklu ładowania, oraz maksymalizacji czasu rozmów. IMPRES wykorzystuje unikalny protokół komunikacyjny, aby ułatwić rekondycjonowanie adaptacyjne – optymalizując cykl życiowy akumulatora i maksymalizując czas rozmowy. Rezultat – radiotelefon, który jest naładowany i zawsze gotowy do działania.

 

 Motorola-impres-batteries_and_chargers

 

Dzięki wykorzystaniu ładowania adaptacyjnego (Adaptive Charging) i wolnego ładowania niskoprądowego, algorytm ładowania utrzymuje baterie w niższej temperaturze, co pozwala uniknąć potencjalnie niebezpiecznego przyrostu ciepła. W trybie obsługowym, okresowe impulsy "dopełniające" umożliwiają pozostawienie baterii w ładowarce przez dłuższy czas bez obaw o uszkodzenie cieplne, przy jednoczesnym utrzymaniu ich w gotowości nawet na długie czasy zmian, na jakich pracują użytkownicy radiotelefonów

 

Technologia IMPRES pozwala uniknąć tzw. efektu pamięci. Efekt pamięci jest spowodowany doładowywaniem baterii, które nie są całkowicie rozładowane i może drastycznie ograniczyć pojemność i czas życia baterii. Impres dostosowuje częstotliwość kondycjonowania, aby pasowała do potrzeb i wzorów wykorzystania. Dzięki automatycznemu i adaptacyjnemu kondycjonowaniu możliwe jest wyeliminowanie zgadywania i czasu zmarnowanego na przedwczesne kondycjonowanie baterii. Rozbudowana obsługa baterii zapewniana przez IMPRES zwiększa przeciętną pojemność baterii nawet o 20% w całym okresie jej życia.

 

Wśród nowości technologi IMPRES należy wymienić ulepszoną aplikacja Battery Management Software, dzięki temu można uzyskać dokładne informację o stanie akumulatora w radiotelefonie w czasie rzeczywistym poprzez drogę radiową (IMPRES Over the Air-OTA) nawet gdy radiotelefon jest w użyciu. Eliminuje to konieczność wykorzystania połączania kablowego do komputera zarządzającego aplikacją IMPRES. Aplikacja jest w stanie informować o stanie nawet kilkuset akumulatorów, przygotowując szczegółowe raporty. Do tego można określić zużycie akumulatora oraz przewidywalny czas jego żywotności. IMPRES OTA współpracuje z Direct Mode (12,5e/6,25e), MOTOTRBO Single Site Repeater, IP Site Connect, Capacity Plus i Linked Capacity Plus.

 

Źródło: www.elnex.pl

 

O firmie ELNEX (www.elnex.pl)

Elnex-logo-small.jpgFirma powstała w 1994 roku i zalicza się dziś do wiodących dostawców radiotelefonów MOTOROLA. W 2008 r. uzyskała certyfikat Akredytowanego Partnera Programu Tworzenia Rozwiązań Aplikacyjnych (Motorola Application Developer Programme). Aktualnie finalizuje prace nad własną aplikacją o roboczej nazwie TrackDMR. Elnex zajął I miejsce w konkursie MOTOROLI na najlepszy projekt MOTOTRBO wdrożony w Polsce w 2011 roku.