Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przetarg na brytyjską sieć LTE dla służb - krótka lista kandydatów

 

Proces przetargowy na Emergency Services Network (ESN), sieć LTE która do 2020 roku ma całkowicie zastąpić łączność TETRA w Wielkiej Brytanii, sukcesywnie posuwa się naprzód. Brytyjskie MSW (Home Office) opublikowało kolejną, zawężoną listę potencjalnych wykonawców poszczególnych części wdrożenia ESN.

 

Logo Home Office

 

Jak mówi James Brokenshire, minister stanu ds. bezpieczeństwa i imigracji, oferty jakie wpłynęły od firm telekomunikacyjnych przewyższyły oczekiwania strony rządowej. Poza tym, że zgodnie z ich treścią zostaną spełnione wszystkie postawione wymagania, dają one szansę na osiągnięcie znacznych oszczędności względem aktualnie wykorzystywanego systemu łączności radiowej. Ponadto, w zeszłym miesiącu Home Office wykreśliło z planu wdrożenia całą czwartą część (rozszerzenie zasięgu sieci), gdyż okazało się, że jej cele zostaną osiągnięte w ramach ofert złożonych na część trzecią.

 

Aktualna lista oferentów przedstawia się następująco:

  • Część 1 (wsparcie przy migracji, integracja pozostałych części i wsparcie dla użytkowników): Atkins, KBR, Lockheed Martin i Mott MacDonald.
  • Część 2 (kompleksowa integracja ESN, aplikacje dla służb bezpieczeństwa publicznego, infrastruktura, zarządzanie terminalami mobilnymi, wsparcie dla klientów i zarządzanie usługami): HP i Motorola Solutions.
  • Część 3 (pokrycie zasięgiem i integracja z częścią 2): EE i Telefónica.

Jeśli proces przetargowy będzie nadal przebiegać zgodnie z planem, pierwsze z brytyjskich służb przejdą na łączność LTE w 2017 roku. Następnie w miarę wygasania umów z Airwave, operatorem brytyjskiej sieci TETRA, będą do nich dołączać kolejne, aż do całkowitego zakończenia migracji w 2020 roku. Jak szacuje brytyjskie MSW, to bezprecedensowe i wciąż budzące kontrowersje posunięcie ma przynieść tamtejszemu budżetowi około 1 miliarda funtów oszczędności w perspektywie 15 lat. Oby nie była to oszczędność kosztem bezpieczeństwa obywateli.

 

Źródło: blue-light.governmentcomputing.com