Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ostra rywalizacja o południowokoreańską sieć LTE dla służb

 

Rząd Korei Południowej do 2017 roku chce zbudować ogólnokrajową sieć łączności szerokopasmowej LTE dla służb bezpieczeństwa publicznego i innych podmiotów o kluczowym znaczeniu. Sieć będzie pracować w paśmie 700 MHz i obsłuży około 200 tys. abonentów z 324 agencji: policji, straży przybrzeżnej, wojska, samorządów terytorialnych i innych. Obecnie organizacje te korzystają z różnych, nie współpracujących pomiędzy sobą systemów łączności, takich jak TETRA, iDEN i systemy analogowe.

 

Korea-Public-Safety-LTE.jpg

 

O zamówienie na budowę nowej sieci zaciekle rywalizują światowi dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego, m.in. Nokia, Huawei, Ericsson i Alcatel-Lucent. Nie chodzi tu jednak tylko o wartość kontraktu, szacowaną na 2 biliony wonów (1,85 mld dolarów), nie licząc długoterminowych kosztów utrzymania. Jak wiadomo, narodowe sieci LTE dla bezpieczeństwa publicznego (PS-LTE ang. Public Safety LTE) planują wdrożyć również kraje takie, jak USA, Wielka Brytania i Kanada. Południowokoreański projekt może więc być dla zwycięskiej firmy wprawką przed jeszcze większym wdrożeniem, a także mocnym punktem w jej historii osiągnięć na wciąż raczkującym rynku PS-LTE.

Konkurujące przedsiębiorstwa starają się zwiększyć swoje szanse, planując założenie w Korei Płd. centrum badawczo-rozwojowego. Spółka joint-venture Ericsson-LG zawiązała współpracę z firmami Nokia Networks i Motorola Solutions. Przedstawiciele wszystkich firm spotkali się w zeszłym miesiącu, prezentując własne technologie i deklarując chęć umocnienia kooperacji z koreańskimi przedsiębiorstwami.

 

Z kolei Huawei i Alcatel-Lucent niezależnie od siebie przeprowadziły pokazy swojej technologii PS-LTE, odpowiednio 28 i 30 stycznia. Chiński producent już zaczął dostarczać znaczne ilości sprzętu infrastrukturalnego południowokoreańskim operatorom telekomunikacyjnym: SK Telecom, KT Corporation i LG Uplus Corporation. Prawdopodobne jest, że do współzawodnictwa dołączy także lokalny gracz – Samsung Electronics, będący w stanie jednocześnie dostarczyć zarówno infrastrukturę, jak i terminale dla nowej sieci.

 


Źródło: www.businesskorea.co.kr