Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Unowocześnienie największego systemu radiokomunikacyjnego świata

Firma Cambridge Consultants oznajmiła, że wraz z Iridium Communications pomyślnie ukończyła wstępne testy nowych kluczowych komponentów największego na świecie systemu radiokomunikacji ruchomej - DTCS (Distributed Tactical Communications System) - należącego do Departamentu Obrony USA.

 

System DCTS

 

DTCS pozwala nawiązywać łączność żołnierzom znajdującym się w niedostępnych obszarach, nie wymagając przy tym żadnej infrastruktury naziemnej, a także w miejscach gdzie niemożliwy jest odbiór sygnału z satelity geostacjonarnego.

 

System ten ma funkcję wywołań grupowych - do zdefiniowanych wcześniej grup użytkowników i zapewnia łączność pozahoryzontalną, przewyższające zasięgiem zwykłe taktyczne sieci radiowe. Żołnierze w odległych rejonach walk lub miejscach katastrof są w stanie wymieniać dane o krytycznym znaczeniu z centrami dowodzenia przy użyciu lekkich, ręcznych radiotelefonów, za jednym przyciśnięciem klawisza.

 

Cambridge Consultants dostarcza nowe, kluczowe elementy dla DTCS. Trwający obecnie rozwój zmierza w kierunku rozszerzenia możliwości systemu, aby pozwalał on przesyłać i odbierać dane oraz prowadzić łączność głosową z dowolnego miejsca na świecie.

 

Nowa technologia posiada zaawansowaną funkcjonalność oprogramowania, pozwalającą na obsługę wielu odbiorników i błyskawiczną synchronizację z satelitami Iridium, co polepsza prędkość połączenia i jakość transmisji. Co więcej pojawiło się też wsparcie dla szyfrowanej łączności wewnątrz grup rozmównych.

 

Richard Traherne, szef działu technologii bezprzewodowych w Cambridge Consultants, powiedział: „Pracujemy z firmą Iridium od 2003 roku jako jej partner projektowy i jesteśmy podekscytowani wydłużeniem naszej długoterminowej współpracy nad tym przełomowym przedsięwzięciem. Posiadając jeden z największych na świecie niezależnych zespołów projektantów produktów bezprzewodowych, łączymy dogłębne doświadczenie w łączności ogólnodostępnej z naszą unikalną wiedzą na temat systemu Iridium, aby rozwijać jedyne w swoim rodzaju produkty dla klientów Iridium.”

 

 

Źródło: http://www.landmobile.co.uk