Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola Solutions może zmienić właściciela

 

Motorola Solutions podejmuje kroki w kierunku sprzedaży przedsiębiorstwa — poinformował Wall Street Journal, powołując się na anonimową osobę mającą wiedzę na temat tej sprawy. Według niej proces sprzedaży jest aktualnie w początkowych fazach. Nieoficjalnie mówi się, że zakupem firmy Motorola Solutions, której rynkowa wartość wynosi ok. 15 mld dolarów, jest zainteresowany koncern przemysłowy Honeywell.

 

Motorola-Solutions-CEO-Greg Brown

 

W przeszłości bankowcy uznawali firmę Motorola Solutions za potencjalny cel finansowania typu private equity, lecz wykupy kredytowane przedsiębiorstw tej wielkości były w ostatnich latach rzadkie.

 

Motorola Solutions jest ostatnią pozostałością po przedsiębiorstwie Motorola Inc., założonym w 1928 roku pod nazwą Galvin Manufacturing Corporation. Pozostałe działy w ciągu ostatnich kilkunastu lat wydzielono do osobnych spółek lub odsprzedano innym firmom. Ostatni podział miał miejsce w 2011 roku, kiedy to dział produkcji telefonów komórkowych odłączył się od macierzystego przedsiębiorstwa jako firma Motorola Mobility, rok później zakupiona przez Google Inc. za 12,5 mld dolarów, a w zeszłym roku sprzedana (z wyłączeniem kluczowych patentów w dziedzinie telefonii komórkowej) chińskiemu Lenovo Group Ltd. za 2,9 mld dolarów.

 

Rok 2014 Motorola Solutions zakończyła z wartością sprzedaży netto na poziomie 5,9 mld dolarów i dochodami netto w wysokości 1,3 mld dolarów. W ciągu ubiegłych 12 miesięcy wartość akcji firmy na nowojorskiej giełdzie wzrosła o 1%, tymczasem w kilka godzin po podaniu informacji o potencjalnej sprzedaży przez serwis Bloomberg News cena podskoczyła o 5%.

 

Źródło: www.wsj.com Fot.: Michael Nagle/Bloomberg