Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pilotażowa sieć LTE dla służb w stanie Kolorado

 

Zespół FirstNet Colorado w Biurze Technologii Informacyjnych Gubernatora stanu Kolorado, we współpracy z władzami miasta Vail i całego hrabstwa Eagle, uruchomił pilotażową sieć szerokopasmowej łączności LTE dla służb ratunkowych. Okazją do zorganizowania tego pilotażu stały się 43. Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim, które trwają właśnie w ośrodkach narciarskich Vail i Beaver Creek.

 

Policjanci z Vail z terminalami LTE

 

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w USA. Jego celem jest przetestowanie przez ratowników łączności LTE w rzeczywistych warunkach, zademonstrowanie korzyści z wykorzystania istniejącej infrastruktury sieciowej oraz zebranie cennych danych, wskaźników wydajności i opinii użytkowników. Te informacje, jak i doświadczenie zdobyte w ramach pilotażu, pomogą w rozwijaniu i wdrażaniu NPSBN — amerykańskiej ogólnokrajowej sieci łączności szerokopasmowej dla bezpieczeńśtwa publicznego.

 

Testowany w Vail system, korzystając z istniejącego tam rozproszonego systemu antenowego (DAS), zapewnia służbom bezpieczeństwa publicznego dostęp do pojedynczej, dedykowanej sieci, która swoim zasięgiem obejmuje całe miasto. Dodatkowo, mobilna stacja bazowa pozwala na połączenie z siecią osobom znajdującym się na terenie ośrodka Beaver Creek. Z demonstracyjnej sieci korzysta biuro szeryfa, policja i straż pożarna w Vail, agencje federalne, patrol narciarski, pracownicy biur informacyjnych oraz wolontariusze.

 

Zespół FirstNet Colorado reprezentuje stan Kolorado w pracach nad wdrażaniem NPSBN. Jego zadaniem jest dbanie o dobro publiczne i prywatne interesy mieszkańców stanu przy rozwoju sieci. FNC zabiega o potrzebne zatwierdzenia u agencji federalnych i czyni starania, aby lokalni interesariusze współpracowali z sektorem prywatnym w celu zagwarantowania prawidłowego wdrożenia sieci.

 

Źródło: sites.google.com/a/state.co.us/firstnetcolorado/