Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Bankructwo legendarnej sieci sklepów RadioShack

 

RadioShack – jedna z najstarszych sieci sklepów elektronicznych w USA ogłosiła bankructwo. Z rynku zniknie około 1600 sklepów. Marka jednak ocaleje dzięki wsparciu telekomunikacyjnego giganta - Sprint. Powołany w Bostonie sklep sprzedaży wysyłkowej obsługujący za pomocą poczty oficerów odpowiedzialnych za łączność radiową na statkach rozrastał się aż w 1963 r. Wraz z rozwojem techniki zmieniał się profil działalności przedsiębiorstwa, które jako pierwsze wprowadziło w 1977 r. na rynek masowo komputery osobiste, był to model TRS-80, a w 1983 r. pierwsze laptopy Model 100. RadioShack jako pierwsza sieć miała w ofercie także telefony komórkowe i systemy telewizji satelitarnej.

 

RadioShack-siec-sklepow-elektronicznych

 

W 2013 roku korporacja z siedzibą główną w Fort Worth w Teksasie zatrudniała w 5,5 tys. sklepów na całym świecie 27,5 tys. pracowników mając 233 mln dolarów strat. Na początku nowego millenium sieć opuściła Australię i Kanadę zostawiając jednak siedziby w Europie, Południowej Ameryce i Afryce. W marcu ub. roku firma ogłosiła plan zamknięcia 1100 sklepów, ale do końca października udało się zamknąć podwoje zaledwie 175 placówek.

Na początku lutego korporacja po 11 kwartałach ciągle odnotowywanych strat wniosła o upadłość, tzw. Chapter 11. Czas gdy ogromna sieć sprzedaży detalicznej elektroniki w swoim sloganie reklamowym dowodziła, iż 90 proc. Amerykanów pracuje lub mieszka w pobliżu sklepu RadioShack minęły bezpowrotnie, gwoździem do trumny okazała się sprzedaż w Internecie.

Jest jeszcze szansa na częściowe uratowanie biznesu, operator telefonii komórkowej Sprint Corp. przejmie 1750 sklepów, w których na 1/3 powierzchni prowadzić będzie sprzedaż telefonów i oprzyrządowania pozostawiając pozostałą część lokalu dla swojego partnera.

 

Na podstawie: rp.pl