Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Katar inwestuje w łączność satelitarną


Koncern Thales podpisał z siłami zbrojnymi Kataru kontrakt dotyczący stworzenia wojskowego systemu komunikacji satelitarnej. Będzie on wykorzystywany przez marynarkę wojenną i wojska lądowe w celu zapewnienia bezpiecznej łączności dalekiego zasięgu.

 

thales-katar-podpisanie-umowy-lacznosc-satelitarna


Stworzony na bazie rozwiązania komunikacyjnego Thales Nexium, przeznaczonego dla łączności o krytycznym znaczeniu, katarski system satelitarny będzie stanowił uzupełnienie dla stosowanej obecnie komunikacji radiowej i przewodowej. Zapewni on pełną kompatybilność sieci.


Thales stworzy w Katarze centrum operacji sieciowych, używane do planowania i zarządzania całym systemem, którego operatorem będą katarskie siły zbrojne. Dostarczy również komponenty nadawczo-odbiorcze do łączności satelitarnej oraz służące do przetwarzania i kodowania transmitowanych danych. Całość oparta jest na opracowanej przez Thales technologii System 21, stosowanej m. in. przez niektóre kraje NATO.

 

Źródło: defence24.pl, Thales