Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Angielscy ratownicy górscy przetestowali łącze DMR-satelita

 

Swaledale Mountain Rescue, grupa ochotniczego ratownictwa górskiego i jaskiniowego z parku narodowego Yorkshire Dales w północnej Anglii, dokonała pomyślnie zakończonego testu łącza satelitarnego dla swojej nowej sieci DMR. Zapewni ona łączność w rejonie dolin Swaledale i Wensleydale.

 

Wóz ze sprzętem do łączności satelitarnej

 

Test, który grupa Swaledale Mountain Rescue przeprowadziła wspólnie z firmą Primetech, swoim partnerem w zakresie usług łączności, jest częścią jej planu mającego na celu zbudowanie opartej o system DMR Simoco wielostrefowej sieci łączności. Firma Simoco współpracuje z SMR od ponad dekady, a niedawno doposażyła angielskich ratowników w szereg stacji bazowych i terminali radiowych.

 

Dwie części sieci zostały połączone przy pomocy szerokopasmowego systemu satelitarnego pracującego w paśmie Ka (26,5–40 GHz), aby zapewnić zasięg łączności na obszarze, gdzie wcześniej był on niedostateczny lub nie było go wcale.

 

„Jako organizacja non-profit potrzebujemy elastycznego, taniego systemu łączności”, powiedział Paul Denning z Swaledale Mountain Rescue. „Aby utrzymać koszty na niskim poziomie rozważaliśmy zastosowanie łącza satelitarnego do zrealizowania połączenia szerokopasmowego, lecz najpierw musieliśmy zweryfikować, czy będzie ono współpracować z naszą siecią DMR. Test przebiegł bardzo pomyślnie — ruch w sieci radiowej był przekazywany pomiędzy stacjami bazowymi Simoco poprzez łącze satelitarne, z akceptowalnymi opóźnieniami spowodowanymi przez to ostatnie”.

 

Następnym krokiem będzie zamontowanie obydwu stacji bazowych na stałe i przyłączenie systemu radiowego do SIP w celu umożliwienia komunikacji z publiczną siecią telefoniczną. Z uwagi na bardzo ograniczony zasięg łączności komórkowej na terenie parku Yorkshire Dales, możliwość uzyskania połączenia z siecią telefoniczną będzie bardzo cenna dla ratowników.

 

Swaledale Mountain Rescue, powstała w 1968 roku, jest grupą około 40 wysoce wyszkolonych ochotników pełniących służbę ratowniczą w górach i jaskiniach hrabstwa North Yorkshire. Pełnią oni całodobowe dyżury i są przygotowani do prowadzenia różnego rodzaju akcji poszukiwawczo-ratowniczych.

 

Źródło: www.simocogroup.com