Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola Solutions zainwestowała w technologię poprawiania jakości mowy

Motorola Solutions Venture Capital, czyli dział inwestycji strategicznych firmy Motorola Solutions, zainwestował w VocalZoom Ltd., wiodącego twórcę czujników do poprawiania jakości sygnału mowy. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

 

Logo VocalZoom

 

Firma VocalZoom opracowała unikatowy mikrofon optoelektroniczny zdolny znacznie poprawić słyszalność mowy w obecności jakiegokolwiek hałasu. Technologia ta tworzy „wirtualny sześcian” i przechwytuje dźwięk pochodzący wyłącznie z jego wnętrza. Umożliwia to znaczne ulepszenie jakości mowy i precyzyjne wyizolowanie głosu mówcy — to kluczowe elementy wymagane do masowego upowszechnienia się sterowania głosowego w urządzeniach takich, jak radiotelefony i smartfony.

 

Inwestycja firmy Motorola Solutions w VocalZoom jest częścią jej strategii rozwoju łączności o znaczeniu krytycznym poprzez wyposażanie klientów komercyjnych i z sektora bezpieczeństwa publicznego w transmisję danych w czasie rzeczywistym na niespotykanym do tej pory poziomie. Firma wierzy, że technologia VocalZoom ustanowi nową jakość w sterowaniu głosem i wymianie wiadomości pomiędzy funkcjonariuszami służb bezpieczeństwa publicznego przy pomocy urządzeń, nawet w hałaśliwym otoczeniu lub w trakcie starcia z przestępcą. Technologie głosowe to jeden z wielu sposobów, w jaki Motorola Solutions definiuje przyszłość łączności w służbach bezpieczeństwa publicznego.

 

„VocalZoom ma potencjał zadecydowania o możliwości skomunikowania się przez strażaka w czasie niebezpiecznego pożaru, bądź pracownika przedsiębiorstwa transportowego lub użyteczności publicznej w hałaśliwym otoczeniu”, powiedział Paul Steinberg, dyrektor ds. technologii w Motorola Solutions. „Na przykład dla funkcjonariuszy policji odwrócenie głowy w celu porozumienia się przez radiotelefon może zadecydować o życiu lub śmierci ich, bądź osób które chronią, albo o tym czy przestępca zostanie ujęty, czy uda mu się zbiec”.

 

„Optyczny mikrofon VocalZoom jest jedyną w swoim rodzaju technologią, niewrażliwą na żaden hałas z otoczenia i ma potencjał do zapewnienia niezrównanej jakości głosu w każdych warunkach”, powiedział Yechiel Kurtz, prezes VocalZoom. „Jesteśmu podekscytowani nawiązaniem partnerstwa z firmą Motorola Solutions, które daje nam nowe możliwości na wielkich i strategicznych rynkach”.

 

Oprócz firmy Motorola Solutions, w VocalZoom zainwestowały po raz kolejny przedsiębiorstwa 3M i OurCrowd oraz nowy inwestor, FueTrek z Japonii.

 

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com