Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola Solutions: Podsumowanie 2014 roku w USA

To nie był łatwy rok dla Motorola Solutions. W północnoamerykańskim sektorze rządowym panowała niekorzystna sytuacja, a że region ten odpowiada za 60% zysków firmy ze sprzedaży na świecie, przychody były znacznie uszczuplane.

 

Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest „government shutdown”, czyli paraliż amerykańskiego budżetu z 2013 roku, który skutkował zablokowaniem inwestycji rządowych. Ponadto liczba zamówień w Ameryce Północnej mocno spadła w porównaniu do rekordowych lat 2011 i 2012, kiedy wiele agencji rządowych kupowało nowe systemy radiokomunikacyjne, aby sprostać wymogowi FCC dotyczącemu zawężania szerokości kanałów radiowych z 25 do 12,5 kHz (tzw. narrowbanding).

 

Motorola Solutions - wyniki finansowe

 

Sytuacja na rynku północnoamerykańskim poprawiła się w połowie 2014 roku, pojawiło się więcej zamówień, a do tego Motorola uzyskała 3,45 mld dolarów ze sprzedaży działu Enterprise Mobility Solutions firmie Zebra Technologies. Ten krok miał na celu skupienie się na działalności w sektorze rządowym. W ciągu pierwszych 9 miesięcy zeszłego roku firma zredukowała koszty działalności o 120 mln $, a pod koniec roku oszczędności miały wzrosnąć do 200 mln $. Ponadto Motorola zamierza redukować koszty operacyjne o kolejne 100 mln $ do końca 2015 roku. Od czasu sprzedaży działu Enterprise Mobility Solutions firma w swoich sprawozdaniach finansowych wyróżnia segmenty: „Produkty” i „Usługi”, a nie jak poprzednio „Sektor rządowy” i „Sektor przedsiębiorstw”. Segment Produktów odpowiada obecnie za 64% zysków ze sprzedaży.

 

Źródło: forbes.com