Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowość w oprogramowaniu MOTOTRBO: kompatybilność wiadomości tekstowych

 

Jednym z szeregu usprawnień, jakie wniosła opublikowana niedawno przez firmę Motorola Solutions nowa wersja oprogramowania do urządzeń MOTOTRBO 2.4, jest kompatybilność formatu wiadomości tekstowych z radiotelefonami DMR Tier II innych producentów. To ważna wiadomość, gdyż zniknęła kolejna bariera w interoperacyjności pomiędzy terminalami DMR różnych producentów.

 

Nowa wersja oprogramowania MOTOTRBO 2.4

 

W wersji R2.4 oprogramowania MOTOTRBO pojawiła się opcja wyboru formatu wiadomości tekstowych pomiędzy dostępnym dotychczas autorskim formatem firmy Motorola Solutions, a zgodnym ze standardem DMR. Opcję tę można ustawić odmiennie dla każdego kanału radiowego. Trzeba jednak zaznaczyć, że wybór formatu zgodnego ze standardem DMR uniemożliwi korzystanie z kilku funkcji, jakie zapewnia autorski format Motorola Solutions. Są to: potwierdzenia w warstwie aplikacji dające informację zwrotną o odebraniu wiadomości także wtedy, gdy urządzeniem docelowym nie był radiotelefon, numerowanie wiadomości pozwalające na potwierdzanie odbioru wielu wiadomości z tego samego źródła oraz wykorzystywanie bramek e-mail do przesyłania wiadomości.

 

Wprowadzenie kompatybilności wiadomości tekstowych w MOTOTRBO ma szczególnie duże znaczenie w naszym kraju, gdzie ten system cyfrowej łączności jest bardzo rozpowszechniony, szczególnie w służbach (policja, straż graniczna) i częstym wymogiem w zamówieniach publicznych na nowy sprzęt radiowy jest właśnie współpraca w zakresie wysyłania wiadomości tekstowych. Można się więc spodziewać, że ta drobna zmiana w oprogramowaniu spowoduje zwiększenie konkurencji na rynku radiokomunikacyjnym.

 

Źródło: cwh050.blogspot.com