Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Założyciel Axell Wireless odszedł z przedsiębiorstwa

 

Ian Brown, założyciel i do niedawna dyrektor generalny Axell Wireless, firmy produkującej rozproszone systemy antenowe (DAS) i sprzęt do łączności bezprzewodowej, z końcem października br. odszedł z przedsiębiorstwa. W maju zeszłego roku zostało ono przejęte przez Cobham, brytyjską firmę z branży obronnej, za 85 mln funtów. W udzielonym magazynowi Wireless wywiadzie Brown opowiedział o tym, jak pomagał nowym właścicielom wcielić Axell w swoje struktury oraz przedstawił swoje plany na przyszłość.

 

Ian Brown

 

„Ukończyliśmy już wstępne czynności po samym przejęciu, a teraz Cobham wciela Axell w główną strukturę przedsiębiorstwa. Tym niemniej ja nie jestem typem »człowieka z korporacji«. To po prostu nie leży w mojej naturze. Wolę rozwijać i prowadzić średniej wielkości biznesy”, wyjaśnił Brown.

 

„Zrealizowałem już parę tego rodzaju przedsięwzięć. Axell jest najnowszym z nich, a jego historia rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy wspólnie z innymi inwestorami kupiłem AFL (Aerial Facilities Ltd)”. Brown wspomniał, że zamierzał się wtedy skupić na DAS i rozwiązaniach do realizowania pokrycia zasięgiem. Latem 2007 roku AFL połączono ze szwedzkim Avitec, którego założyciel Hakan Samuelsson wprowadził na rynek pierwszy bezprzewodowy przemiennik, a w 2008 przedsiębiorstwo przemianowano na Axell. W 2009 roku Axell pozyskał technologie i własność intelektualną od amerykańskiej firmy Dekolink, specjalizującej się w łączności komórkowej.

 

„Jestem dumny z różnorodności ludzi, jacy pracują w Axell. Mamy tu 16 lub 17 narodowości i całkiem płaską strukturę przedsiębiorstwa, przez co prowadzenia danego projektu mogą się podjąć różne biura. Zrobiliśmy wiele innowacyjnych rzeczy i często byliśmy pierwszymi na rynku z nową technologią. Przecieraliśmy szlak w dziedzinie cyfrowego filtrowania sygnałów, SDR (programowalnych urządzeń radiowych) i wysokowydajnych, szerokopasmowych systemów światłowodowych. Wprowadziliśmy pierwszy cyfrowy system retransmisji sygnału radiowego dla służb bezpieczeństwa publicznego i sprzedajemy operatorom komórkowym  tysiące sztuk systemów retransmisji DIGImini dla biur o małej i średniej wielkości”, powiedział były szef firmy Axell.

 

„Sercem naszych produktów jest nasza opatentowana technologia cyfrowego filtrowania sygnału. Jest ona zaszyta zarówno w systemach retransmisyjnych, jak i w klasycznych systemach DAS, które realizują wiele technologii komunikacji bezprzewodowej w tym samym czasie i w tych samych paśmach częstotliwości. To daje klientowi dużo elastyczności”.

 

Brown sądzi, że swój wzrost i sukces firma zawdzięcza głównie przykładaniu uwagi do potrzeb klienta, co pozwoliło jej opracować odpowiednie produkty, lecz także i zręczności, na tyle dużej aby ubiec konkurencję we wprowadzaniu nowych produktów na rynek.

 

„Mamy bardzo mocne relacje z operatorami komórkowymi z całego świata, jest ich około 130, i wtajemniczamy ich w proces rozwoju, aby upewnić się, że pracujemy nad właściwymi produktami. Sądzimy, że najlepszym sposobem na to jest przedstawienie im naszego sposobu rozumowania opartego na informacjach zwrotnych od ludzi ze sprzedaży i pracowników operacyjnych, które z kolei bazują na opiniach klientów. Nigdy nie da się wypracować stuprocentowego konsensusu pomiędzy operatorami, lecz można znaleźć chociaż wspólny grunt i wyprodukować coś, co im się spodoba. Jednakże to, że tak szybko docieramy na rynek jest jednym z naszych kluczowych atutów”, stwierdził Brown. „Nie zagłębiamy się w papierkową robotę i procesy, bo mamy płaską strukturę, co oznacza, że możemy podejmować szybkie decyzje”.

 

Brown wskazał na „kilka fantastycznych projektów” w jakich uczestniczyła firma Axell: Pentagon, Igrzyska Olimpijskie 2012 w Londynie, wieża Burj Khalifa w Dubaju, tunel pod kanałem La Manche i Sport Hub w Singapurze.

 

Sprzedaliśmy nasze produkty do 150 krajów — to jest wielka brytyjska opowieść o sukcesie. Kiedy zaczynaliśmy, 85% przedsiębiorstwa znajdowało się w Wielkiej Brytanii, a teraz 85% jest za granicą. Parę lat temu zdobyliśmy Nagrodę Królowej za przedsiębiorczość w kategorii eksportu i wciąż posiadamy zakłady produkcyjne w Wielkiej Brytanii, choć mamy też podwykonawców na całym świecie”.

 

Podsumowując ten wątek, Brown stwierdził: „Myślę, że Axell ma przed sobą świetlaną przyszłość. Cobham ma dużo ciekawych produktów i technologii, które są komplementarne do tych, które ma Axell, więc nie ma powodu, dla którego ten interes nie miałby dalej kwitnąć”.

 

Czym były dyrektor zamierza się teraz zajmować? Na razie nie jest gotowy, aby cokolwiek zdradzić poza tym, że istnieje szereg interesujących możliwości. „Rozważam różne rzeczy, takie jak połączenie Wi-Fi z DAS, to jest interesujący temat. Sieci samoorganizujące się też są ciekawe. Pojawi się również mnóstwo innych technologii będących wsparciem dla 5G i pozostałych standardów, więc będzie się czego złapać”.

 

„Uważam, że cały świat komunikacji bezprzewodowej jest wciąż we wczesnych stadiach ewolucji. Ludzie mówią o 20 miliardach urządzeń połączonych w ramach Internetu Rzeczy. To jest znakomita branża do prowadzenia działalności i pojawi się jeszcze wiele ekscytujących innowacji, które dalej będą stymulować rozwój rynku. Już teraz mówimy o 5G, a jestem całkiem pewien, że będzie jeszcze 6G. Technologie bezprzewodowe rewolucjonizują sposób, w jaki ludzie żyją i pracują, więc właśnie dlatego pozostanę w tym obszarze”, zakończył Brown.

 

Źródło: www.wireless-mag.com

 

Axell-wireless-digital-tetra-repeater-company-logo.jpgAxell Wireless jest największym europejskim dostawcą systemów wzmacniających sygnał radiowy i jeden z głównych producentów w branży bezprzewodowej na świecie. Asortyment dostępnych produktów firmy jest bardzo szeroki i obejmuje najważniejsze pasma częstotliwości  i interfejsy radiowe, np: GSM, EDGE, UMTS, CDMA, WiFi, Wimax, TETRA, TETRAPOL, GSM-R, UHF, VHF, APCO25, DVB-H i inne. Siedziba główna znajduje się w Wielkie Brytanii, drugi ważny ośrodek to Szwecja, zaś regionalne biura są usytuowane w Niemczech, Austrii, Francji, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Hong Kong, Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Kanadzie.