Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Rosyjskie problemy z wdrażaniem radiostacji Azart


Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że „brygada pokojowa” centralnego okręgu wojskowego otrzymała 100 radiostacji „szóstej generacji” R-187P1 Azart — podał portal defence24.pl. Ranga nadana tej informacji może świadczyć o opóźnieniach związanych z zapowiadanym procesem wprowadzania tych urządzeń na stan sił zbrojnych FR.

 

rosyjska-radiostacja-wojskowa-azart-R-187P1

Azart to radiostacje, które dzięki małym rozmiarom mogą być stosowane jako wyposażenie indywidualne żołnierzy. W tym celu posiadają one zestaw nagłowny z mikrofonem oraz oddzielny przycisk PTT (Push to talk). Oficjalnie mają one zapewniać łączność na szczeblu taktycznym, ale przypuszcza się, że będą wykorzystywane głównie na szczeblu drużyn, plutonów, kompanii. Tym bardziej, że pewny zasięg określono jedynie na 4 km.

Azart to radiostacje programowalne z transmisją analogową i cyfrową fonii na stałej częstotliwości oraz transmisją cyfrową fonii ze skokami częstotliwości (oficjalnie to 20000 skoków/s). Mają one wbudowany odbiornik nawigacji satelitarnej GLONASS/GPS z dokładnością do 25 m w pozycji i do 40 m w wysokości.

Według Rosjan Azart mogą pracować w całym paśmie częstotliwości VHF/UHF (27-520 MHz) oraz współpracować z telefonią komórkową. Maksymalna prędkość transmisji danych to 7,2 kb/s. Dla przypomnienia polska radiostacja przenośna RADMOR R3501/3 ma prędkość transmisji danych dwukrotnie wyższą do 16 kb/s (a nowsze wersje jeszcze większą). Azart dysponują standardowymi złączami typu RS-485 i USB2.0.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że nowe radiostacje kosztują w przeliczeniu około 16440 zł, co od razu wśród Rosjan wywołało złośliwe uwagi, że cena jest wysoka, natomiast szybkość transmisji niska.

Źródło: Defence24.pl