Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Telstra i Motorola Solutions będą współpracować nad łącznością szerokopasmową

 

Firmy Telstra i Motorola Solutions podpisały memorandum porozumienia o dalszej współpracy nad rozwojem rozwiązań łączności szerokopasmowej dla służb bezpieczeństwa publicznego, opartych o LANES (LTE Advanced Network for Emergency Services).

 

Loga firm Telstra i Motorola Solutions

 

LANES to rozwiązanie australijskiej firmy Telstra realizujące niektóre funkcje łączności o znaczeniu krytycznym w sieciach opartych o LTE. Motorola Solutions wzbogaci je o możliwość dynamicznego przydzielania priorytetów, interoperacyjność oraz aplikacje i urządzenia dla służb bezpieczeństwa publicznego. W wyniku tego powstanie Enhanced LANES, które zapewni służbom ratunkowym wydzielony, priorytetowy, szerokopasmowy dostęp do danych podczas rożnych incydentów. To umożliwi wymianę informacji na bieżąco z i pomiędzy funkcjonariuszami służb ratunkowych.

 

Według Mike’a Wrighta, dyrektora działu siecowego w firmie Telstra, współpraca z Motorola Solutions pozwoli na dalszy rozwój tego rozwiązania oraz poszerzanie gamy jego zastosowań i dostępnych urządzeń.

 

„Ukończyliśmy szereg pomyślnych pilotaży rozwiązania LANES, które potwierdzają, że możemy zapewnić dedykowane usługi pewnej grupie specjalnych użytkownikom, a jednocześnie wciąż zaspokajać publiczne potrzeby telekomunikacyjne”, powiedział Wright.

 

„Porozumienie z firmą Motorola Solutions pozwala nam pracować wspólnie nad wzbogaceniem tej usługi oraz nad rozwojem innych rozwiązań, które będzie można dostosowywać tak, aby skorzystały na tym służby ratunkowe”.

 

Jak stwierdził dr Mohammad Akhtar, starszy wiceprezes Motorola Solutions na obszarze Azji, Pacyfiku i Środkowego Wschodu, innowacje w dziedzinie łączności szerokopasmowej pozwalają organizacjom bezpieczeństwa publicznego sprostywać oczekiwaniom swoich społeczności — być sprawniejszymi w odbieraniu i dzieleniu się informacjami oraz pracować efektywniej.

„Jest to istotna okazja dla australijskiej branży bezpieczeństwa publicznego. Agencje już teraz rozważają, jak można zamienić ogrom dostępnych danych w użyteczne informacje. Celem naszej współpracy z firmą Telstra jest wyposażanie w informację ludzi, którzy najbardziej jej potrzebują”, powiedział dr Akhtar.

 

Rozwiązanie Enhanced LANES będzie wykorzystywać dedykowane zasoby widma radiowego, ze wskazaniem na posiadane już przez Telstra przydziały częstotliwości. Zachowa także i rozszerzy interoperacyjność z istniejącymi sieciami radiołączności ruchomej, spełniając jednocześnie wymagania służb w zakresie priorytetyzacji i szyfrowania end-to-end.

 

Firmy Telstra i Motorola Solutions współpracowały już w zeszłym roku nad budową australijskiej rządowej sieci Queensland Government Wireless Network. Pierwszy test LANES w rzeczywistych warunkach nastąpi już za tydzień, podczas szczytu G20 w Brisbane.

 

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com