Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola LEX L10 - kolejny smartfon z LTE dla służb

 

Firma Motorola Solutions rozszerzyła swoje portfolio urządzeń LTE, wprowadzając ręczny terminal dla funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa publicznego — LEX L10 Mission-Critical Handheld. To nowe zarówno od strony sprzętu, jak i oprogramowania urządzenie oferuje większą wytrzymałość, wysokiej jakości dźwięk i rozbudowane zabezpieczenia, których nie są w stanie zapewnić komercyjne smartfony. Jest to już kolejny po LEX 755 smartfon LTE dla bezpieczeństwa publicznego.

 

Motorola LEX L10

 

W LEX L10 zastosowano nowy interfejs użytkownika PSX (Public Safety Experience), który w inteligentny sposób priorytetyzuje informacje i prezentuje użytkownikowi tylko te najbardziej kluczowe w kontekście aktualnie wykonywanych czynności. Urządzenie może być też wyposażone w rozwiązanie łączności grupowej WAVE firmy Motorola Solutions, zapewniające interoperacyjność z systemami radiokomunikacji ruchomej, dwukierunkowe strumieniowanie wideo, aplikację PremierOne Handheld dającą dostęp do danych operacyjnych (np. policyjnych baz danych) oraz oparty o HTML5 Intelligent Data Portal, pozwalający dynamicznie mapować dostępne zasoby.

 

Smartfon LEX L10 obsługuje komercyjne sieci 3G i LTE (wykorzystywane w USA pasma 4 i 13) oraz amerykańskie pasmo LTE dla bezpieczeństwa publicznego (pasmo 14). Posiada wyświetlacz dotykowy 4,7”, najlepsze w swojej klasie 1-watowe, stereofoniczne głośniki zdolne wytworzyć dźwięk o natężeniu 106 dB, aktywny system redukcji hałasu i echa korzystający z trzech mikrofonów oraz oddzielny, łatwy do wyczucia palcami przycisk PTT. LEX L10 jest w stanie wytrzymać upadek na beton z wysokości 1,2 m i 30-minutowe zanurzenie w wodzie na głębokości 1 m. Urządzenie zaprojektowano w sposób umożliwiający obsługę jedną ręką. Można go również używać do zastosowań kamuflowanych, a także parować poprzez bezpieczne połączenie Mission Critical Bluetooth z radiotelefonami ASTRO 25 z serii APX firmy Motorola Solutions w celu zarządzania kontaktami, kanałami i wiadomościami. Smartfon pracuje pod kontrolą zabezpieczonej wersji systemu Android (Security Enhanced) z funkcją bezpiecznego uruchamiania (Secure Boot). Ponadto można go dodatkowo zabezpieczyć przy użyciu modułu CRYPTR micro (w postaci karty microSD) sprzętowo wspierającego szyfrowanie zgodne ze standardem FIPS 140-2 Level 3.

 

Motorola Solutions planuje obecnie kilka pilotażowych wdrożeń LEX L10 w Ameryce Północnej, m.in. w teksańskim hrabstwie Harris. Smartfon do pierwszych użytkowników trafi na początku przyszłego roku.

 

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com