Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Policja przymierza się do zakupu specjalizowanych tabletów

 

Komenda Główna Policji poinformowała o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego na zakup wielofunkcyjnych tabletów o przekątnej 5 i 10 cali. Dialog poprzedzi ogłoszenie o przetargu. Spotkanie ma się odbyć już jutro tj. 7 października br. o godzinie 10:00 w siedzibie głównej KGP na ulicy Domaniewskiej w Warszawie, ale do dzisiaj należy przesyłać zgłoszenia swojego uczestnictwa.

 

Przedmiotem dialogu są tablety, które mają zastąpić obecne stosowane w Policji mobilne terminale noszone (MTN) i przewoźne (MTP). Policja zakłada sukcesywną wymianę ponad 14 tysięcy sztuk obecnie wykorzystywanych urządzeń typu Motorola Symbol MC7004, MC7094, MC7506 oraz Intermec CN3 i MTP Sunit D10. Nowe urządzenia mają być wyposażone w moduły GPS, GLONASS, Bluetooth, LTE/WCDMA/HSDPA/HSUPA/HSPA+ i GPRS/EDGE.

 

 Motorola-terminal-transmisji-danych

 

Nowe urządzenia mają zwiększyć szybkość i łatwość dostępu do policyjnych zasobów informacji. Policja jest zainteresowana pozyskaniem wiedzy odnośnie rozwiązań technicznych i montażu urządzeń w radiowozach, doposażenia tabletów w dodatkowe moduły typu czytnik kart kryptograficznych, kodów kresowych, kodów AZTEC i MRZ, dodatkowych ładowarek lub stacji dokujących. Tablety muszą też oferować ochronę antywirusową i być zabezpieczone przed nieuprawnionym dostępem lub zmianą konfiguracji.


Zaproponowane rozwiązania mają też pozwolić na przystosowanie tabletów do rejestracji audio-video, doposażenie urządzeń w karty microSD o dużej pojemności (64/128 GB) lub dysk SSD/pamięci eMMC oraz zestawy kamer z wbudowanym mikrofonem. Oczywiście takie urządzenie musi mieć bardzo pojemny akumulator, który umożliwi pracę ok. 10–12 godzin na jednym ładowaniu przy włączonej transmisji danych i module GPS.

 

Cały dialog zapowiada się ciekawie, czyżbyśmy mieli do czynienia z tabletową rewolucją w polskiej policji?

 

Źródło zapytania: Przetargi KGP