Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowatel wygrał przetarg na system radiowo-teleinformatyczny dla pogotowia w Białymstoku

 

Nowatel wygrał przetarg na rozbudowę i adaptację Systemu Teleinformatycznego i Radiowego obsługującego wezwania z obszaru działania SP ZOZ WSPR w Białymstok. Rozproszony system teleinformatyczny i radiowy dla białostockiego pogotowia ratunkowego to projekt szczególny. Wymaga połączenia dwóch dziedzin działalności i tym samym stanowi niecodzienne wyzwanie.

 

nowatel-bialystok-pogotowie-ratunkowe

Wdrożenie obejmuje modernizację dotychczas użytkowanej analogowej sieci łączności radiowej. Zostanie ona zintegrowana z nowym standardem łączności cyfrowej – DMR, tworząc jednolity system łączności na całym obszarze działalności Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego W Białymstoku.


Uruchomienie sieci w trybie cyfrowym to nie tylko oszczędność i poprawa jakości komunikacji, ale również dodatkowe funkcje systemu. Należy do nich między innymi obsługa statusów wraz z ich retransmisją. Dyspozytor za pomocą radioboxu wysyła status do radiotelefonu na pokładzie karetki, który retransmituje otrzymany komunikat do radiotelefonów przenośnych znajdujących się w pobliżu pojazdu oraz odsyła potwierdzenie retransmisji statusu. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w sytuacjach, gdy karetka w terenie traci zasięg radiowy do stacji bazowych. Całość odbywa się w trybie cyfrowym.


Same stacje bazowe będą obsługiwane w zmodernizowany sposób. Nowatel, jako pierwsza na rynku firma zaimplementowała wszystkie funkcje fizycznej radiostacji w wirtualnej aplikacji. Aplikacja posiada graficzny interfejs będący idealnym odbiciem rzeczywistego urządzenia i jest z nim w pełni zintegrowana. Oznacza to, że za pomocą komputera można dowolnie modyfikować ustawienia stacji bazowej od ustawień kanałów po zmianę poziomu głośności.


System w Białymstoku obejmuje ponad 31 lokalizacji na terenie całego województwa podlaskiego, włącznie z miejscami o utrudnionym dostępie do Internetu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w budowaniu i świadczeniu usług internetowych, zestawienie łączności IP w lokalizacjach oddalonych od centrum sieci o dziesiątki kilometrów nie będzie stanowiło żadnego problemu. W ramach zamówienia firma zadba o niezbędną infrastrukturę zapewniającą łączność w ramach sieci DMR, zarówno dzięki współpracy z operatorami sieci światłowodowych, jak i wykorzystaniu dedykowanych połączeń radiowych.

 

Wartość projektu to 2,4 mln złotych brutto. Sporą część tej kwoty pochłonie konieczność zapewnienia usługi transmisji danych do oddalonych lokalizacji w sieci. 

 

Źródło: nowatel.com

 

O firmie Nowatel.

nowatel_logo.pngNowatel Sp. z o.o. jest polską spółką teleinformatyczną, oferującą kompleksowe rozwiązania z dziedziny telekomunikacji i informatyki. Od 2003 roku zajmuje się projektowaniem i produkcją systemów teleinformatycznych integrujących tradycyjne technologie kablowe (telefonia analogowa, ISDN, VoIP) z rozwiązaniami bezprzewodowymi (cyfrowe i analogowe systemy radiowe, TETRA, Wi-Fi, GSM, WiMAX). Produkty firmy współpracują z systemami radiowymi czołowych producentów (Motorola, Hytera, Icom, Radmor, Kenwood, Vertex, Tait, Yaesu). Firma jako jedyna posiada system dyspozytorski OpenRDS w pełni IP ("Pure IP").