Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Modernizacja systemu łączności w straży pożarnej w Łodzi

 

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi w ramach kolejnego etapu modernizacji systemu łączności na terenie województwa łódzkiego zainwestowała w dodatkowe wyposażenie dyspozytorskie. Planowana rozbudowa systemu objęła instalację czterech paneli dyspozytorskich oraz dodatkowego modułu radiokomunikacyjnego. Moduł ten został w pełni zintegrowany z dwoma dotychczas użytkowanymi radioboxami, zapewniając poprawę jakości i zasięgu całego systemu radiokomunikacyjnego.

 

openRDS-Nowatel-system-dyspozytorski-straz-lodz

 

Istotnym warunkiem instalacji była pełna integracja urządzeń z dotychczas wykorzystywanymi radiostacjami działającymi w systemie FDMA w trybie cyfrowym i analogowym. Co więcej, dzięki oprogramowaniu OpenRDS możliwa jest pełna współpraca pomiędzy rozwiązaniami różnych producentów. W tym wypadku funkcje cyfrowe (SMS, GPS) stacji bazowych firmy ICOM oraz radiotelefonów marki Kenwood NEXEDGE działają bez zbędnych zakłóceń. Sama integracja środków łączności różnych standardów i typów znacząco wpływa na jakość komunikacji, a co za tym idzie na szybkość reakcji w sytuacjach zagrożenia.

 

To jednak tylko jedno z wielu usprawnień w ramach systemu obsługi zgłoszeń alarmowych. Funkcjonalność konsoli dyspozytorskich firmy Nowatel zapewnia możliwość komunikacji z jednoczesnym wykorzystaniem łącza radiowego, telefonicznego oraz interkomu, pełny nasłuch radiowy i zaawansowaną obsługę nadajników GPS (z zastosowaniem cyfrowego przetwarzania sygnału oraz wizualizacją zdarzeń na mapie). Ponadto konsola jest uzupełniona o dodatkowe udogodnienia takie jak wbudowany rejestrator nagrań głosowych wszystkich połączeń w systemie, czy zdalna obsługa radiotelefonów. Całość systemu jest obsługiwana za pomocą panelu dotykowego typu All-In-One z wykorzystaniem technologii Multi-touch, dostępna również w wersji na urządzenia mobilne (tablety i telefony).

 

Modernizacja systemu łączności obejmuje znacznie więcej niż środki komunikacji. Zgodnie ze strukturą organizacyjną Państwowej Straży Pożarnej, w zakresie działań wydziału operacyjno-szkoleniowego Komendy PSP leży m.in. „planowanie systemów łączności dyspozycyjnej, dowodzenia i współdziałania a także systemów alarmowania na obszarze miasta oraz obsługa urządzeń monitoringu pożarowego i alarmowania”. Dzięki wprowadzonym usprawnieniom oraz profesjonalnej opiece specjalistów z dziedziny łączności realizacja tych założeń na terenie Komendy PSP w Łodzi stała się znacznie prostsza.

 

Źródło: nowatel.com

 

O firmie Nowatel.

nowatel_logo.pngNowatel Sp. z o.o. jest polską spółką teleinformatyczną, oferującą kompleksowe rozwiązania z dziedziny telekomunikacji i informatyki. Od 2003 roku zajmuje się projektowaniem i produkcją systemów teleinformatycznych integrujących tradycyjne technologie kablowe (telefonia analogowa, ISDN, VoIP) z rozwiązaniami bezprzewodowymi (cyfrowe i analogowe systemy radiowe, TETRA, Wi-Fi, GSM, WiMAX). Produkty firmy współpracują z systemami radiowymi czołowych producentów (Motorola, Hytera, Icom, Radmor, Kenwood, Vertex, Tait, Yaesu). Firma jako jedyna posiada system dyspozytorski w pełni IP ("Pure IP").