Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Będzie drugie podejście do Zintegrowanego Systemu Ratownictwa w Pomorskiem

 

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku ogłosiła w grudniu ubiegłego roku bardzo duży i złożony przetarg na Zintegrowany System Ratownictwa (ZSR). Projekt miał zintegrować w obrębie jednej platformy wszystkie obecnie eksploatowane systemy, a swoim zasięgiem miał objąć całe województwo pomorskie. W ramach zamówienia miało zostać dostarczonych i zintegrowanych między innymi 120 konsol dyspozytorskich, 185 terminali IP i 178 radiotelefonów bazowych DMR. Projekt zakładał również wybudowanie szkieletu platformy IP dla łączności przewodowej, dyspozytorskiej a także radiowej. Przewidziany przez Zamawiającego budżet na wykonanie projektu wynosił ponad 8 milionów złotych. Do walki o to intratne zlecenie stanęły firmy DGT oraz konsorcjum Elvys/Simtel. Projekt wygrało konsorcjum.

 

 policjant-edacs-ericsson-radiotelefon

 

W trakcie wdrażania projektu pojawiły się problemy ze stabilnością systemu oraz osiągnięciem opisanych w SIWZ funkcjonalności. Wobec powyższego postanowiono rozwiązać umowę z wykonawcami. Według naszej wiedzy w przeciągu najbliższych tygodni ma zostać ogłoszony powtórny przetarg. Należy się spodziewać, że Zamawiający złagodzi wymogi dotyczące zaawansowanych funkcji dyspozytorskich na rzecz projektu bardziej o charakterze radiowym. Gdy tylko ogłoszone zostanie nowe postępowanie w tej sprawie, niezwłocznie poinformujemy o tym naszych Czytelników.

 

Źródło: własne Fot. policja.pl