Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

RADMOR wyróżniony za radiostację definiowaną programowo R3507

 

Spółka RADMOR S.A. otrzymała na targach Balt Military Expo 2014 nagrodę bursztynowego medalionu za „radiostację definiowaną oprogramowaniem R3507”. Radiostacja R3507 jest urządzeniem typu SDR (Software Defined Radio) – to nowoczesny, wielosystemowy środek łączności, którego funkcjonowanie jest określane w sposób programowy. Zapewnia ona pełną interoperacyjność pomiędzy różnymi rodzajami wojsk (siły lądowe, morskie, lotnictwo) oraz służbami cywilnymi (policja, straż pożarna, itp).

 

radmor-radiostacja-programowalna-sdr-3507

 

Dzięki zastosowanemu interfejsowi SCA (Software Communication Architecture) radiostację można rekonfigurować przy pomocy modułów oprogramowania (tzw. waveformów) implementujących różne protokoły łączności radiowej.. Podstawowa idea rekonfigurowania radia w szerokim zakresie poprzez zmianę oprogramowania umożliwia jego pracę w istniejących systemach radiowych oraz w nowych (opracowanych w przyszłości) systemach bez potrzeby zmian konstrukcyjnych i technologicznych urządzenia.

 

Radiostacja R3507 jest urządzeniem szerokopasmowym (w odróżnieniu do będącej obecnie na wyposażeniu wojsk lądowych radiostacji R3501) zapewniającym łączność taktyczną bliskiego zasięgu (w zakresie VHF/UHF) pozwalając na transmisję mowy i danych, na odczyt i przekazywanie pozycji GPS oraz — w zestawach retransmisyjnych — na konwersję sygnału pomiędzy sieciami radiowymi. Jest to lekkie (do 0,9 kg) i kompaktowe (o wymiarach 220×86×44 mm) urządzenie, pozwalająca na pracę w zakresie częstotliwości od 20–520 MHz, w kanałach o różnej szerokości.

 

Firma Radmor bierze udział w międzynarodowym programie ESSOR (ang. European Secure SOftware defined Radio), którego głównym celem na najbliższe lata jest opracowanie nowej rodziny radiostacji taktycznych opartych o technologię SDR (Software Defined Radio),

 

Źródło: defence24.pl, www.radmor.com

 

O firmie (www.radmor.com)

Logo Radmor S.A. Grupa WBRADMOR S.A. jest głównym dostawcą urządzeń łączności ultrakrótkofalowej dla Wojska Polskiego oraz dostarcza swoje radiostacje do kilkunastu państw. Aktualna oferta obejmuje kilka odmian radiostacji taktycznych. Firma jest też dostawcą rozwiązań łączności analogowej oraz cyfrowej TETRA i DMR.