Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Radiotelefony Icom IDAS trafią do pomorskich karetek pogotowia

 

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku zaprosił do składania ofert na wdrożenie systemu B 112. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprogramowanie 86 radiotelefonów przewoźnych Icom IC-F5062  i 48 noszonych (ręcznych) IC-F3262DT. Przypominamy, iż rok temu Urząd zakupił system cyfrowy IDAS, który stanowi trzon nowego systemu łączności dla potrzeb zespołów ratownictwa medycznego na terenie województwa pomorskiego.

 

Icom IDAS - cyfrowy system radiowy 

Zakres usługi wdrożeniowej obejmuje demontaż istniejących radiotelefonów oraz podłączenie nowych do istniejącej instalacji antenowej a także zainstalowanie w pojeździe anteny GPS wraz z adapterem. Wybrana firma będzie odpowiedzialna również za przeprowadzenie szkoleń z obsługi zainstalowanego sprzętu. Gwarancja na wykonane prace instalacyjne musi wynosić minimum 12 miesięcy.

 

W związku z warunkami dotyczącymi gwarancji, udzielonymi przez dostawcę sprzętu będącego w posiadaniu zamawiającego, instalacje radiotelefonów w pojazdach mogą wykonywać wyłącznie podmioty posiadające Autoryzację Producenta lub status Przedstawiciela Producenta w Polsce do wykonania montażu, uruchomienia i serwisowania cyfrowego systemu radiokomunikacyjnego IDAS. Termin składania ofert minął wczoraj (30 czerwca 2014 r.).  Jedyną ofertę, o wartości 59 400 złotych brutto, złożyła firma SRS Polska.

 

IDAS (ang. Icom Digital Advanced System) to cyfrowy system łączności radiowej oparty o standard dPMR. Zaprojektowany został w celu przeprowadzenia łatwej i szybkiej migracji z analogowych systemów na cyfrowe. Pracuje w kanale o szerokości 6,25 kHz. Jednoczesna praca w trybie mieszanym tj. analogowo-cyfrowym ułatwia migrację ze starszych systemów analogowych. W Polsce system IDAS z powodzenie wykorzystywany jest przez Państwową Straż Pożarną w Łodzi a także na autostradzie A1.

 

Źródło: gdansk.uw.gov.pl