Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Powiat mielecki walczy o system łączności i reagowania

 

Powiat mielecki wspólnie z kolbuszowskim, tarnobrzeskim i miastem Tarnobrzeg chcą zbudować radiową sieć łączności kryzysowej, zintegrowaną z systemem wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności. Do tego ważnego dla mieszkańców projektu dotychczas nie udało się jednak przekonać władz powiatu dębickiego, które odmówiły współpracy.

 

 Powiat mielecki - herb

 

Budowa nowoczesnego systemu zarządzania kryzysowego to projekt, który od kilku już lat funkcjonuje w świadomości szczególnie mieleckich samorządowców. Dotychczas nie udało się go jednak zrealizować – głównie za sprawą braku unijnego dofinansowania, które chociażby w ub. roku spowodowane było „brakiem oddziaływania regionalnego”.

 

Powiat mielecki nie dostał dofinansowania, bo na pomysł wdrożenia projektu wpadł samodzielnie i tylko tu chciał go realizować. Po tym doświadczeniu, już w roku bieżącym samorządowcy z mieleckiego starostwa rozpoczęli serię spotkań z przedstawicielami sąsiednich powiatów: dębickiego, kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego i miasta Tarnobrzeg. Projekt, który ma skutecznie ostrzegać mieszkańców, ale przede wszystkim umożliwiać szybką, sprawną akcję ratowniczą znalazł uznanie u sąsiadów z Kolbuszowej i Tarnobrzega. Wartość całego projektu to, bagatela, 3 mln złotych. Jest więc o co walczyć.

 

Źródło: www.hej.mielec.pl