Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ARTCOM rozpoczął wdrażanie systemu retransmisyjnego w krakowskiej hali

 

Wrocławska firma ARTCOM wygrała przetarg na wdrożenie systemu łączności radiowej dla służb ratowniczych w Hali Sportowo-Widowiskowej w Krakowie. Stosowna umowa została już podpisana i przystąpiono do realizacji projektu. Na budowę systemu przeznaczono 130 dni. W ramach zamówienia eksperci ARTCOM przygotują projekt techniczny, dostarczą urządzenia oraz zapewnią wsparcie techniczne dla kompletnej instalacji przez 36 miesięcy.

 

 krakow-arena-wnetrze-trybuny

 

Przypomnijmy, że firma ARTCOM złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu, proponując realizację przedmiotu zamówienia za kwotę 775 tys. zł, przy założonym maksymalnym budżecie 850 tys. zł. W tym artykule podaliśmy zestawienie ofert które wpłynęły w przetargu.

 

System retransmisyjny przeznaczony będzie głównie dla Policji i Straży Pożarnej, które wykorzystują system trankingowy UHF TETRA oraz konwencjonalny VHF.

 

Zamawiający wymagał, aby wewnętrzny system retransmisyjny został oparty w maksymalnym stopniu o linie światłowodowe. W przypadku dużych wielopiętrowych obiektów budowlanych, ze względu na straty sygnału w kablach RF, stosuje się urządzenia do optycznej dystrybucji sygnałów radiowych z wykorzystaniem światłowodów. Sygnał radiowy w urządzeniu typu Master jest konwertowany na sygnał optyczny i praktycznie bez strat i opóźnień przesłany na dużą odległość do odległego modułu typu Slave (np. na innej kondygnacji), gdzie powtórnie zamieniany jest na sygnał radiowy i po wzmocnieniu wysłany do lokalnej anteny wewnątrz obiektu.

 

Źródło i fot: własne i www.arm.krakow.pl